Ana sayfa Güncel Teknik’de THY ve Pegasus İşbirliği

Teknik’de THY ve Pegasus İşbirliği

Pegasus Hava Yolları’nın yedek desteği ve komponent bakımını THY Teknik’in sağlayacağı duyuruldu.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, THY Teknik ve Pegasus arasında uçakların komponentlerinin bakımları ve ikame yedek komponent desteklerini kapsayacak sözleşme imzalandı. Törene, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane ile THY Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet karaman katıldı.

Sözleşme ile Pegasus ile THY Teknik arasında 2011 yılında gerçekleştirilen ‘Boeing 737 NG’ uçaklarının komponentlerinin bakımları ve ikame yedek komponent desteği konusundaki iş birliği genişletildi. Sağlanacak yedekler ve hizmetler, THY Teknik’in İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki ikmal istasyonlarından gerçekleştirilecek. Bakımı yapılacak komponentlere ise THY Teknik’in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki yeni tesislerinde hizmet verilecek.

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Nane, “Her konuda öncü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden bir bakım onarım merkezinden hizmet almaktan mutluyuz. Türk Hava Yolları Teknik’in sunduğu hizmetleri, Pegasus’un A320 NEO, A321 NEO operasyonun zamanında  gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağına inandığımız için tercih ettik” dedi.

750 uçağa bakım

THY Teknik AŞ Genel Müdürü Karaman ise, Pegasus ailesine, Boeing uçakları komponent hizmetlerine ek olarak yeni Airbus uçakları komponent hizmetleri sözleşmesinde de kendilerini tercih ettikleri için teşekkür ederek, “2005’te başlayan birlikte büyüme sinerjisinin meyvelerini aldığımızı görmekten memnuniyet duyuyoruz.

THY Teknik AŞ bu sözleşme ile dünya üzerinde 750’den fazla uçağa komponent bakım ve yedek desteği hizmeti sunacak” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK