Ana sayfa Dünyada Havacılık Malezya Hava Yolları, A350 XWB Uçuş Eğitimi için Airbus ile Anlaştı

Malezya Hava Yolları, A350 XWB Uçuş Eğitimi için Airbus ile Anlaştı

Malaysia Airlines Berhad (MAB), hava yolu şirketinin uçuş ekibine A350 XWB eğitimi sağlamak için Singapur’daki Airbus Asya Eğitim Merkezi (AATC) ile bir anlaşma imzaladı.

Sözleşme, uçuş ekibinin yeni A350 XWB’ye geçişi için eksiksiz kursların yanı sıra düzenli tekrarlayan eğitim hizmetleri de kapsayacak.

Anlaşma, bugün, Malezya Hava Yolları İcra Müşaviri Nik Azli Ebu Zahar ve Airbus Asya Başkan Yardımcısı Jean-Francois Laval tarafından 2017 Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık (LIMA) Fuarı’nda imzalandı.

Malezya Hava Yolları Operasyon Sorumlusu Capt Izham İsmail’e göre, “A350 XWB, gelecekteki filomuz ve ağ genişletme planımızda önemli bir rol oynayacak. “ dedi. “Singapur’daki Airbus eğitim merkezi, mürettebatımızı bu yeni uçak tipi için eğitmemize olanak tanımak için son teknoloji ürünü tam uçuş simülatörleri de dahil olmak üzere çeşitli eğitim kursları ve tesisleri sunuyor. Bu, Malezya Havayolları için verimli ve uygun maliyetli bir çözüm olacak ve mürettebat eve yakın bir yerde eğitilecek “diye ekledi.

Airbus Asya Bölge Başkan Yardımcısı Jean-Francois Laval, “AATC, Malezya Havayolları ile çalışmaktan gurur duyuyor ve A350 XWB filosu için taşıyıcının uçuş ekibi eğitim ihtiyaçlarını destekliyor” dedi. “Bu son anlaşma, Airbus ve Malezya Havayolları arasındaki yakın işbirliğinin altını çiziyor.”

Malezya Havayolları, bu yılın sonunda ilk A350-900’ü teslim alacak. Havayolu şirketi, Air Lease Corporation’dan altı adet uçak kiralayacak. Havayolu, uçakları lüks üç sunıflı bir düzende ve birinci sınıf uzun mesafe rotalarında çalıştıracak.

Singapur’daki AATC, Toulouse, Miami ve Pekin’de eğitim merkezleri de içeren Airbus küresel uçuş eğitim ağının bir parçası. Airbus eğitim merkezlerinin tümü, son tesislerle tam uçuş simülatörleri ve sabit eğitim araçları da dahil, aynı eğitimi sunmaktadır,

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK