Ana sayfa Dünyada Havacılık İsrail Eitam Güncellemesi ile İHA Savunmalarını Artırdı

İsrail Eitam Güncellemesi ile İHA Savunmalarını Artırdı

İsrail hava kuvvetleri, Gulfstream G550 tabanlı Eitam havadan erken uyarı uçaklarını, ülkenin hava sahasına girmeye çalışan insansız hava araçlarını tespit etmek için ilave bir sensörlü olarak kullanıyor.

FlightGlobal’a konuşan, servisin “Nachshon” filosunun görev planlama yetkilisi – kendisi sadece Capt I olarak tanıtıldı- uçağın hava radarının donanımının orijinal olduğunu ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii’nin Elta tarafından AEW rolü için hazırlandığında kurulduğunu söyledi.

“Herhangi bir yüzeye dayalı bir radarın kapasitesinin ötesinde bile, tüm hava sahasını resmetme imkânımız var.” dedi Capt. “8 saatten uzun süren bir dayanıklılık ve 42.000 fit’lik bir yükseklikle hava kuvvet komutanlığına ve diğer birliklere karmaşık misyonlarının gerçekleştirilmesi için temel bir gereklilik olan gerçek zamanlı havadan görüntü sağlıyoruz.”

Eitam platformu, iletişim ve elektronik destek önlemleri, iletişim ve elektronik istihbarat kabiliyeti ve arkadaş-dost sistemleri tanımlayan dört L ve S band radarlı bir EL / W-2085 çoklu sensör takımıyla donatılmıştır. Bunlar, 360 ° ‘ye kadar kapsama alanı ve manevra ve yüksek değerli hedefleri tespit etmek için ve özel bir mod ile belirli hedefleri otomatik olarak aramak ve tanımlamak için kullanılır.

Son birkaç yıldır, Gazze Şeridi ve Lübnan içerisindeki militanların yönettiği bir dizi UAV, İsrail hava sahasına girmeye çalıştı. Bu tür olaylar sırasında İsrail hava kuvvetleri, savaş uçakları ya da yerden havaya füzeler kullanarak potansiyel tehditleri tespit etti ve müdahale etti.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK