Ana sayfa Dünyada Havacılık Gulfstream, Beijing 999’a G550 Satıyor

Gulfstream, Beijing 999’a G550 Satıyor

Çinli tıbbi tahliye sağlayıcısı Pekin Kızılhaç Acil Tıp Merkezi (Beijing 999), afet yardımı ve tıbbi çabalarını desteklemek için bir Gulfstream G550 satın aldı.

Geniş kamaralı ikiz jet, ABD’li uçak yapımcısının Wisconsin, Appleton’daki bakım, onarım ve revizyon tesisinde donatılmış olacak. Gulfstream, uçuş sırasında cerrahi operasyon yetenekleri, acil canlandırmaya olanak tanıyan hastane yatakları, X-ray ekipmanı, soğutulmuş tıbbi ekipman saklama dolapları gibi özellikleri dahil edecek.

Uçak üreticisi, Beijing 999’a teslim tarihinin henüz belirlenmediğini söyledi. Dünya çapında tıbbi tahliye hizmetinde zaten 25 adet G550 ve daha küçük ve daha kısa menzilli G450’lerin bulunduğunu belirtiyor. Bunlardan bazıları askeri personel taşımacılığı, atmosferik araştırma ve gözetim görevleri gibi özel görev ve destek operasyonları için de kullanılmaktadır.

Gulfstream’in dünya çapındaki satışlardan sorumlu başkan yardımcısı Scott Neal “Biz müşterilerimiz ile çalışarak onların kendi gereksinimlerini aşan bir uçak teslim etmeye adandık ve bu özel olarak uyarlanmış G550 istisna değil” diyor. “Uçağın özelleştirilebilir kabini gelecekteki programlara örnek olacak” dedi.

G550, Kasım 2015’te büyük kabinli Dassault Falcon 2000LX’in teslimatını takiben Beijing 999’un serisinde ikinci sabit kanatlı uçak olacak. Şirket ayrıca iki Airbus Helikopteri H135s işletiyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK