Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve CDB Aviation Lease Finance, 30 Adet 737 MAX 8 Siparişini...

Boeing ve CDB Aviation Lease Finance, 30 Adet 737 MAX 8 Siparişini Duyurdu

Boeing ve CDB Aviation’ın gözü ortaklığı büyütmekte.

Boeing [NYSE: BA] ve CDB Aviation Lease Finance (CDB Aviation) bugün 30 adet 737 MAX 8 siparişini açıkladı. Geçerli liste fiyatlarında 3.3 milyar dolar değerinde olan sipariş, daha önce Boeing’in Sipariş ve Teslimatları web sitesinde tanımlanmamıştı.

Her iki taraf da bu fırsatı çeşitli alanlarda işbirliğini güçlendirmek ve iletişimi artırmak ve ortaklığı yeni bir düzeye getirmek konusunda hemfikirler.

CDB Aviation Başkanı ve CEO’su Peter Chang, “Müşterilerimize olan bağlılığımız, onlara en etkili ve güvenilir ürünleri sunmaktır. Portföyümüzdeki 30 adet Boeing 737 MAX, yakıt verimliliğinin rekabet avantajlarını, güvenilirlik ve yolculara tek koridorlu uçakta aradıkları deneyimini sunuyor.” dedi.

Dublin, İrlanda’da merkezli CDB Aviation, Çin Kalkınma Bankası Finansal Kiralama A.Ş.’nin (CDB Leasing) (HKEX hisse senedi kodu: 1606) tamamen İrlandalı bir kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. $50 milyon kayıtlı sermaye ve 200’den fazla uçak filosu ile CDB Aviation, iş hayatında 10 yılı aşkın deneyime sahip ve en büyük, en etkili Çinli havacılık-kiralama şirketlerinden biridir.

Boeing Ticari Uçaklar Kuzeydoğu Asya Satış Başkan Yardımcısı Rick Anderson “CDB Havacılık ile ortaklığımızı bu duyuru ile genişletmekten dolayı çok memnunuz” dedi. “Ticari uçaklar için hızla büyüyen bir pazarda sunulan fırsatları ele almak için CDB Aviation’daki yeni yönetim ekibi ile birlikte çalıştıkça, yakın gelecekte ortaklığımızı güçlendirerek ve büyütmeyi umuyoruz.”

737 MAX ailesi, tek koltuk pazarında yeni hedefler açacak menzil ve koltuk başına düşük ücretlerle müsterilerine olağanüstü performans, esneklik ve verimlilik sunmak üzere tasarlandı. 737 MAX, günümüzün en verimli Next-Generation 737 modellerine göre yüzde 14 daha düşük yakıt tüketimine sahip. Orijinal Next Generation 737 modellerinin ilk kez hizmete girdiklerindeki yakıt tüketiminden ise yüzde 20 daha verimli olacak. Geniş bir pazarda kabul gören 737 MAX, dünya çapında 83 müşteriden bugüne kadar 3.600’den fazla sipariş aldı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK