Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve ABD Ordusu, 268 AH-64E Apache Helikopteri İçin Sözleşme İmzaladı

Boeing ve ABD Ordusu, 268 AH-64E Apache Helikopteri İçin Sözleşme İmzaladı

İlk “E” model çok yıllık sözleşme, hazırlıklı olmayı ve maliyet tasarrufunu garanti ediyor.

Boeing [NYSE: BA] ve ABD hükümeti geçtiğimiz günlerde Ordu ve ABD dışındaki bir müşterinin vergi mükelleflerinden önemli bir tasarruf sağlayarak en son Apache saldırı helikopterini satın alacakları beş yıllık 3.4 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Bu, Apache “E” varyantı için yapılan çok yıllık ilk sözleşme. Ordu, 244 adet yenileştirilmiş Apache alırken 24 adeti de uluslararası müşteriye gidecek.

Apache proje yöneticisi ABD Ordusu Albayı Joseph Hoecherl, “Bu anlaşma Ordu, askerlerimiz, Amerikan vergi mükellefleri, endüstri ortaklarımız ve sayısız uluslararası ortağımız için harika bir haber” diyerek şöyle devam etti: “Çok ihtiyaç duyulan dünyanın en iyi saldırı helikopteri olan AH-64E Apache’nin adil ve uygun fiyata sunulabilmesi hükümet ve endüstri ortakları tarafından profesyonel bir kararlılık ve çalışkanca gayretlerin direkt sonucudur. Eğitimli ABD’li askerlerimizin elinde, Apache’nin teknolojileri ve ortaya çıkan yetenekler, tüm dünyadaki Ordu operasyonları için gereklidir. ”

Boeing, “E” modelinin teslimatları Ekim 2011’de başlayan Apache’yi Mesa, Arizona’da üretiyor. ABD dışındaki yedi müşteri bu sürümü sipariş etti.  ABD ve diğer 15 ülke, bu son sürüm de dahil son otuz yıldır Apache’ye güveniyor.

Boeing Saldırı Helikopterleri Başkan Yardımcısı ve Program Yöneticisi Kim Smith, “Son 37 yıldır uçan Apache, ülkelerin savunmasında muazzam bir etki yaptı” dedi. “Ekibimiz, her gün en iyi uçakları uygun bir fiyatla zamanında teslim etmek zorunda olduğumuzun sorumluluğunu biliyor ve bu iyi kurulmuş mükemmellik geleneğini sürdürmeye kararlıyız.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK