Ana sayfa Dünyada Havacılık Heathrow Havalimanı Ücretleri Artacak Mı?

Heathrow Havalimanı Ücretleri Artacak Mı?

IATA, üçüncü pistin ekstra masraflara yol açmayacağını belirtti.

IATA: “Heathrow havalimanı, üçüncü pistin inşası nedeniyle havaalanı ücretlerinin yükselmeyeceğinden emin olmalı.”

Heathrow’un ücretleri şimdiden dünyanın en yükseği. Gatwick’ten iki kat fazla, Frankfurt’tan % 25, ​​Paris CDG’den % 34 ve Amsterdam’dan % 40 daha fazla.

“Ücretlerin bugünün seviyesinin üzerine çıkması kaçınılmaz”

Pistin öngörülen maliyeti (17 milyar Pound) derin bir endişe kaynağı ve IATA, havayolu şirketlerinin desteğinin uygun bir planın kabul edilmesine bağlı olduğunu tekrarladı.

İngiltere’nin Ulaştırma Sekreteri Chris Grayling, “iniş ücretlerinin mevcut seviyelere yakın bir şekilde kalması için bir plan” sunulması gerektiğini belirtti.

IATA, Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) Genel Müdürü Andrew Haines’ten, Heathrow’un havayolları ile maliyetleri azarltmak için harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

“İngiltere ve dünya yeni ve belirsiz bir siyasi ve ekonomik döngüye giriyor”

IATA, CAA yaklaşımının müşterilere ve havayollarına ne kadar adil olduğunu vurguluyor.

IATA, ilk 10 milyon £ planlama masraflarının onaylanıp lisanslanması ile ilgili CAA’nın kararı ile hayal kırıklığına uğradı ve 800 milyon £’a kadar çıkabilecek ilave planlama masraflarının kontrol edilmesi ve kontrol edilmesinin sağlanması için hüküm verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Doğru havaalanı altyapısı-doğru fiyata- İngiltere’nin on yıllardır dünyanın önde gelen merkezi olmasını sağlayacaktır

IATA Avrupa Bölgesel Başkan Yardımcısı Rafael Schvartzman, İngiltere’deki Hava Yolları Temsilciler Kurulu toplantısında şunları aktardı: “Projenin (üçüncü pistin) öngörülen maliyeti değişmeyecekse ekonomik faydasının azaltılması gerektiğini vurgulamalıyız. 17 milyar sterlin tahmini maliyet çok fazla.”

IATA Genel Müdürü Aralık ayındaki itirazında, “İngiltere 2012 Olimpiyatları’nı bu kadar para ile iki kez inşa edebilirdi.” demişti.

“İngiltere ve dünya yeni ve belirsiz bir siyasi ve ekonomik döngüye giriyor” diyerek devam etti.

Altyapıya yapılan yatırımlar, Birleşik Krallık’ın kendisini rekabetçi bir ekonomi, cazip bir iş ve turizm bölgesi olarak kanıtlamak istediğini açıkça işaret ediyor.

“Doğru havaalanı altyapısı -tabi ki en uygun maliyetle- İngiltere’nin onlarca yıl dünyanın önde gelen aktarma merkezi olmasını sağlayacak.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK