Ana sayfa Güncel Bermuda Şeytan Üçgeninde Uçak Arızalandı

Bermuda Şeytan Üçgeninde Uçak Arızalandı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Havana seferi yapan uçağı teknik bir arıza nedeniyle Washington’a inmek zorunda kaldı. Uçaktaki İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, THY uçağının, “Bermuda Şeytan Üçgeni” diye adlandırılan bölgenin üzerinden geçerken arızalandığını söyledi.

Atatürk Havalimanı’ndan dün gece saat 02.00’de Küba’nın başkenti Havana’ya hareket eden TK 183 sefer sayılı Airbus A330-200 tipi yolcu uçağında teknik bir arıza yaşandı. Kule ile irtibata geçen uçağın kaptan pilotu, Washington’a zorunlu iniş için izin istedi.

İçinde 175 yolcu olan uçak, Türkiye saatiyle 15.30’da Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’na sorunsuz indi. Kontrol için hangara alınan uçaktaki yolcuların gerekli kontrollerin ardından Havana’ya hareket edeceği bildirildi.

İTO BAŞKANI DA UÇAKTAYDI

Uçakta İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ve beraberindeki heyetin de bulunduğu öğrenildi.

BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ ÜZERİNDEYKEN…

İTO Başkanı Çağlar, THY uçağının, Atlantik Okyanusu’nda geçmişte çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu yer olarak bilinen ve “Bermuda Şeytan Üçgeni” diye adlandırılan bölgenin üzerinden geçerken arızalandığını söyledi.

Çağlar telefonla İHA’ya şu açıklamalarda bulundu:

“Küba’ya yaklaşmışken Bermuda Üçgeni üzerinde motor arıza verdi. Uçak içerisinde elektrik kesildi. Pilotumuz arıza hakkında bilgi vererek daha yakın olduğu için Washington’a acil iniş yapacağımızı duyurdu. Hiçbir sorun yaşamadan Washington’a indik. Şu anda uçağın bakımı yapılıyor. En kısa sürede Küba’ya hareket edeceğiz her şey yolunda.”

BİR CEVAP BIRAK