Ana sayfa Güncel Modacı Barbaros Şansal’a Uçak Merdivenlerinde Saldırı

Modacı Barbaros Şansal’a Uçak Merdivenlerinde Saldırı

Twitter paylaşımları nedeniyle hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve Kuzey Kıbrıs’tan Türkiye’ye iade edilen modacı Barbaros Şansal, İstanbul Atatürk Havalimanı’na inen uçaktan çıkarılırken apronda saldırıya uğradı. Doğan Haber Ajansı (DHA), olayla ilgili sekiz kişinin ifadesinin alındığını bildirdi.

Şansal, polis nezaretinde uçaktan indirilirken saldırı gerçekleşti.Polis Şansal’a saldıranları güçlükle durdurmaya çalışsa da sosyal medyada paylaşılan videolarda, Barbaros Şansal’ın yerde yatarken tekmelendiği görüldü.Barbaros Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç, Twitter’dan paylaştığı mesajlarda, “Barbaros Şansal’ın sağlık durumu genel olarak iyi. Beline,kasılmalarına ve böbreklerine tekme atılmış ellerinde ve vücudunda çizikler var” dedi ve modacının ifadesinin alındığını, bugün savcılığa çıkmasının beklendiğini belirtti.Şansal’a saldırıya tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise yine Twitter’dan paylaştığı mesajlarda “Göz altına alınmış bir şahsın apronda linç edilmesine göz yummak hukukun ve adaletin linç edilmesine göz yummaktır” dedi.

Şansal’a apronda saldıranların kim olduğu konusu ise net değil. Sosyal medyada, uçaktaki yolcuların, apron görevlilerinin ya da dışarıdan aprona girmiş olabilecek kişilerin saldırmış olabileceği yönünde yorumlar var.

Hürriyet gazetesi, Barbaros Şansal’ı İstanbul’a getiren tarifeli Türk Hava Yolları uçağının Lefkoşa’dan kalkmadan önce rötar yaptığını, rötarın gerekçesinin ise uçaktaki yolcularla Barbaros Şansal arasında çıkan gerginlik olduğunu yazdı.

BİR CEVAP BIRAK