Ana sayfa Güncel Düşen Türk Kargo Uçağının Kara Kutusu Enkazdan Çıkarıldı

Düşen Türk Kargo Uçağının Kara Kutusu Enkazdan Çıkarıldı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Manas Havalimanı’na iniş sırasında düşen ACT Havayolları’na ait Boeing 747-400F tipi kargo uçağının kara kutuları enkazdan çıkartıldı.

Kırgız Havacılık Otoritesi’nin verdiği bilgiye göre, Jumbo Jet’te bulunan pilotların konuşmalarını kaydeden Kokpit Ses Kayıt (CVR-Cockpit Voice Recorder) ile Uçuş Veri Kayıt (FDR-Flight Data Recorder) sisteminden oluşan kara kutu uçaktan söküldü. FDR ve CVR, Moskova’dan gelecek ekiplerle birlikte ilk incelemesi yapılacak.

Bu incelemeye ; Türkiye’den gelen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) iki uzman, ACT Havayolları’ndan iki kaptan pilot ile imalatçı Boeing’ten de yetkililer katılacak.

MOSKOVA’DAN GELECEK EKİPLERLE BİRLİKTE İLK İNCELEMESİ YAPILACAK

Kırgız Havacılık otoritesi’nin verdiği bilgiye göre, Jumbo Jet’te bulunan pilotların konuşmalarını kaydeden Kokpit Ses Kayıt (CVR-Cockpit Voice Recorder) ile Uçuş Veri Kayıt (FDR-Flight Data Recorder) sisteminden oluşan kara kutu uçaktan söküldü. FDR ve CVR, Moskova’dan gelecek ekiplerle birlikte ilk incelemesi yapılacak.
Düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu?
Bu incelemeye Türkiye’den gelen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) iki uzman, ACT Havayolları’ndan iki kaptan pilot ile imalatçı Boeing’ten de yetkililer katılacak.

BİR CEVAP BIRAK