Ana sayfa Dünyada Havacılık Drone Fotoğrafçılık Şirketi Federal Havacılık Kurulu (FAA) ile Uzlaşmaya Vardı

Drone Fotoğrafçılık Şirketi Federal Havacılık Kurulu (FAA) ile Uzlaşmaya Vardı

Sky-Pan International İnsansız Hava Aracı Yönetmeliği’ni ihlal ettiği gerekçesiyle 200.000$ ödemeyi kabul etti.

Geçtiğimiz sene Federal Havacılık Kurulu (FAA) tarafından drone kullanımlarının incelemeye alındığı bir hava-fotoğrafçılığı şirketi 200.000$ para cezası ödemeyi kabul etti.

Chicago ve New York’taki müşterilernin otel ve diğer mülklerini fotoğraflamak için drone kullanan Chicago merkezli SkyPan International şirketi aracı ile salı günü bir anlaşmaya vardığını açıkladı.

Ekim 2015’te FAA, 2012’den 2014’e kadar olan düzenlemelerini ihlal ettiğini öne sürdüğü drone kullanımları için SkyPan’a 1,9 milyon dolarlık bir sivil para cezası telif etmişti. FAA’ya göre, bugüne kadarki en büyük drone kullanımı cezası.

FAA, SkyPan’ın hava sahası yönetmeliğini ve insansız hava aracı kurallarını hava trafiği kontrol izni olmaksızın yoğun hava sahasında çift yönlü telsizi, transponderı veya yükseklik bildirim ekipmanları olmadan uçurarak ihlal ettiğini iddia etti.

Bildiride hata kabul etmeyen SkyPan, söz konusu 65 uçuşunun FAA’nın 107. kuralının Ağustos 2016’da yürürlüğe girmesinden iki yıl önce gerçekleştiğini söyledi.

Hava-fotoğrafçılığı şirketinden yapılan açıklamada, “SkyPan’ın kaza geçirmediğini ve vatandaşların gizliliklerini veya güvenliğini asla tehlikeye atmadığı” belirtildi.

SkyPan, gelecek yıl tekrar FAA yönetmeliğini ihlal ederse ek bir 150.000 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalacak ve eğer anlaşmaya uymazsa başka bir 150.000 dolar para cezasına daha çarptırılacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK