Ana sayfa Güncel Bentour, Uçak Teşviklerini Acenteleri İle Paylaşacak

Bentour, Uçak Teşviklerini Acenteleri İle Paylaşacak

İsviçre merkezli Türk kökenli tur operatörü Bentour Reisen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alacağı uçak yakıt desteğini Türkiye’ye turist gönderen seyahat acenteleri ile paylaşacağını açıkladı.

Bentour CEO’su Deniz Uğur, yaptığı yazılı açıklamada “Özellikle satış sitelerinde Türkiye destinasyonunu pazarlamak için yüksek bir motivasyon gerekiyor. Türkiye hakkında müşterilere bilgi vermek ya da tatil için ikna etmek bu günlerde önceki dönemlerden daha zor. Bu nedenle, Bakanlığın operatörlere verdiği teşvikleri seyahat acenteler ile paylaşmayı kararlaştırdık” dedi.

Bentour, çift hanelerde seyreden seyahat acentesi hakkedişlerine ilaveten çocuklar da dahil olmak üzere her yolcu için “Türkiye Bilgilendirme Bonusu” adı altında ilk etapta Ocak, Şubat ve Mart ayı için yapılan rezervasyonlarda turist başına 10 Euro ödeyeceğini duyurdu.

Bu uygulama fikrini yaklaşık 6 hafta önce geliştirdiklerini ifade eden Deniz Uğur, acentelerin bu komisyonu almak için herhangi bir başvuru ya da ya da form doldurmalarına gerek olmadığını, ödemenin acentelere otomatikman yapılacağını belirtti.

Bakanlıktan ödenen teşvikleri Seyahat Acente partnerleri ile paylaşan Bentour Reisen, şimdiye kadar bu anlamda uygulamayı hayata geçiren tek tur operatörü olacak.

Bakanlık, her charter uçuşa, kontenjan ve doluluklar ile ilgili bazı kriterler yerine getirilmiş olması şartı ile 6000 Dolar ödüyor. Teşviklerin bir bölümü destinasyonda temsilci incoming acente ile paylaşılırken, Bentour Reisen örneğinde bir bölümü de seyahat acentelerine ödenmiş olacak.

BİR CEVAP BIRAK