Ana sayfa Dünyada Havacılık ATR 42, Performans Geliştirme Paketi İçin Sırada

ATR 42, Performans Geliştirme Paketi İçin Sırada

ATR, ATR 42 için küçük, uzak hava sahalarından çalışma kabiliyetini artırmak için bir performans geliştirme paketi planlıyor.

Genel Sekreter Christian Scherer, FlightGlobal’a, üreticinin 50 kişilik uçağının “başka hiçbir [üretimle kıyaslanabilir] turboprop uçağının erişemeyeceği” pistlerden operasyon yapmasını sağlayacak “kullanışlı değişiklikler” tasarladığını söyledi.

Bu, daha büyük olan ATR 72-600’te halihazırda kullanılan daha hafif, daha güçlü karbon frenlerinin kullanılmasını da içerecektir.

Başka bir alan, bir motor arızası için daha sıkı sertifika gerekliliklerini yerine getirebilmek adına ATR 42’nin manevra kabiliyetinde potansiyel bir yönetim modifikasyonudur. Örneğin, yüksek arazilerdeki havalimanları.

Uçağın yönetimi mekanik olarak çalıştığı için, bu değişiklik, hidrolik çalıştırma sistemi Scherer’in kurulmasını gerektirebilir.

Scherer, “Bu, teorik olarak bir dünya haritasına bakarsanız, [ potansiyel bir uçak operasyonu için] şu anda keşfedilmemiş tüm bölgeleri açar” diyor.

Airbus ve Leonardo turboprop’un geliştirilmesine dahil olurken, ATR turboprop’un geliştirilmesi üzerinde çalışıyordu.

Scherer, “Teknik bir çözümümüz olduğunu biliyoruz, bu özel sürüm için bir başlangıç müşterisi bulursak, hissedarlara gideceğim ve gelişme talep edeceğim” diye ekliyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK