Ana sayfa Güncel Türkiye’den 19 Ülkeyle Havacılık Görüşmesi

Türkiye’den 19 Ülkeyle Havacılık Görüşmesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM), 9. Uluslararası Sivil Havacılık Müzakereleri (ICAN) Konferansı’nda 19 ülke ile havacılık müzakeresi yaptığı bildirildi.

SHGM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, dünya genelinden 70 ülkenin iştirakiyle Bahamalar’ın başkenti Nassau’da düzenlenen ICAN Konferansı’na Türkiye’yi temsilen, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici başkanlığındaki heyet katıldı

Türk heyeti, ABD, Avustralya, Bangladeş, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Haiti, İspanya, Kanada, Malezya, Namibya, Nijerya, Nikaragua Norveç, Pakistan, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, Suudi arabistan ve Tanzanya sivil havacılık heyetleriyle, sefer ve uçuş noktalarının artırılması ve sivil havacılık alanında iş birliği konularında temaslarda bulundu.

Müzakereler kapsamında, Namibya, Nijerya, Nikaragua ile daha önce kabul edilmiş Hava Ulaşım Anlaşmaları imza altına alınırken, Avustralya, Bangladeş, Benin, Haiti, Nijerya ve Tanzanya ile mutabakat zaptı imzalandı.

Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Malezya, Pakistan, Seyşeller, Singapur ile görüş birliğine varılan hususlar kayıt altına alındı. ABD, Kanada, Norveç, Suudi Arabistan ile de ikili görüşmeler yapıldı.

Müzakereler sonucunda toplamda 34 frekanslık ilave uçuş, bir öte nokta için 5’inci trafik hakkı elde edildi, 1 yeni nokta belirlendi.

BİR CEVAP BIRAK