Ana sayfa Dünyada Havacılık Lufthansa, İlk A350 Uçağını Teslim Aldı.

Lufthansa, İlk A350 Uçağını Teslim Aldı.

Lufthansa Group geniş çaplı ilk A350 XWB’sini teslim aldı.

Airbus’un en büyük havayolu müşterisi ve operatörü olan Lufthansa Group, dünyanın en yeni ve en verimli çift motorlu geniş çaplı büyük yolcu uçağı olan A350 XWB’yi teslim aldı. Uçak Lufthansa’nın sipariş ettiği 25 adet A350-900’ün ilkidir. Lufthansa, ilk A350’lerini Münih’ten Delhi’ye, Münih’ten Boston’a olan uzun mesafeli güzergahlarda kullanacak.

Rolls-Royce motorlarıyla çalışan Lufthansa’nın A350 XWB’si, 48 koltuklu Business, 21 Koltuklu Premium Ekonomi ve 224 koltuk Ekonomi sınıfı ile konforlu üç sınıf kabin düzenine sahip olacak. A350 XWB, Lufthansa’nın tüm sınıflardaki yolculara rahatlık ve konfor sunan yeni koltuklar, uçuş sırasında eğlence deneyimi ve ilk kez uçak içi internet içeren en yeni kabin ürünleri ile donatılmıştır.

A350 XWB, en yeni aerodinamik tasarım, karbon fiber gövde ve kanatları ve yakıt tasarruflu yeni Rolls-Royce motorları içermektedir. Bu en yeni teknolojiler, yakıt yanması ve emisyonlarında yüzde 25’lik bir azalma ve önemli ölçüde daha düşük bakım maliyetleri ile rakipsiz düzeyde operasyonel verimlilik anlamına geliyor. Kabinteki ferahlık, sessizlik, güzel iç mekan ve havanın aydınlatılması konfor ve refaha katkıda bulunuyor. Tüm yolcuların uçuş deneyimi açısından yeni standartlar belirliyor.

Airbus bugüne kadar, A350 XWB için dünya çapındaki 43 müşterisinden toplam 810 adet sipariş kaydetti. A350 XWB, şimdiden en başarılı geniş gövdeli uçaklardan biri oldu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK