Ana sayfa Havayolları Dünyanın En Büyük Simülatör Eğitim Tesisini Kuracak

Dünyanın En Büyük Simülatör Eğitim Tesisini Kuracak

Türk Hava Yolları (THY) simülatör eğitim tesisinin tek yapı üzerine kurulu olan en büyük eğitim tesisi olacağı duyuruldu.

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul’un Florya ilçesinde 60.000 m2’lik arazisi üzerinde Mayıs 2016 tarihinde Hisar İnşaat tarafından yapımına başlanan Uçuş Eğitim Merkezi’nin Türkiye’nin ve dünyanın tek yapı üzerine kurulmuş olan en büyük simülatör eğitim tesislerinden biri olacağı açıklandı.

Yaklaşık 25.000 m2 kapalı alanı kaplayacak olan bu tesiste, 18 adet simülatör cihazı ile eğitim verilebileceği gibi, ayrıca diğer sosyal alanları ile farklı eğitim aktiviteleri ve etkinlikler de gerçekleştirilecek.

1100 kw gücüne sahip olan Dinamik UPS sistemi, 2 adet 1250 kw’lık jeneratör tesisi ve yine 2 adet 1250 kw’lık trafo tesisi ile 1 saniye gibi bir sürede elektrik kesintisinin beklenmediği bu tesisin iklimlendirmesi de çok güçlü mekanik cihazlar sayesinde sağlanacak.

En kaliteli ürünler ve markalar ile geliştirilen bu yapının uzun yıllar boyunca THY pilotları ve adaylarına gerekse de dışarıdan bu hizmeti almaya gelen yabancı müşterilere hizmet etmesi hedefleniyor. 1 yıl gibi bir sürede tamamlanması hedeflenen bu eğitim binasının hali hazırda 1 fazı THY A.O’na teslim edilmiş ve 3 adet simülatör cihazı montajına başlanmış durumda olduğu duyuruldu.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK