Ana sayfa Dünyada Havacılık Çin’in İkinci FC-31’i Uçuyor

Çin’in İkinci FC-31’i Uçuyor

Çin savunma siteleri, görünüşe göre ikinci AVIC FC-31 Gyrfalcon savaş uçağını içeren görüntüler yayınladı.

Yine de görüntü uçakların kalkışını gösteriyor. Bir büyük fark uçağın ikiz kuyruk konfigürasyonudur. Shenyang Aircraft Corporation tarafından üretilen FC-31’de kırpılmış bir kuyruk bulunurken, J-31 olarak adlandırılan ilk prototipin yatay bir tepesi olan üçgene benzeyen kuyrukları vardı.

Uçuş için olduğu iddia edilen kısa, zarif bir video, motorların duman çıkarmadığını da gösteriyor. 2014’te Zhuhai’de Airshow China’da (Çin Hava Gösterisi’nde) gösterilen J-31, Klimov R-93 motorlarının ürettiği egzoz dumanı dikkate değerdi. Bu, tek motorlu Chengdu / Pakistan Havacılık Kompleksi JF-17’de kullanılan aynı güç kaynağı da motor dumanından dikkat çekiyor.

FC-31’in durumu açık değil. J-31, 2016 Zhuhai hava gösterisinde görünmese de, salonda “gelişmiş elektronik sistemli konsept kokpiti” ile bir kumanda kolu , geleneksel uyarı ekranı ve büyük çok fonksiyonlu dokunmatik ekranın yakınında büyük bir model görüntülendi.

AVIC, mali destek çağrısı olarak görünen ve 2015’deki Dubai hava fuarındaki türden bir sürpriz medya brifingi düzenledi. Bu yıl Airshow Çin’de FC-31 ile ilgili hiçbir medya brifingi düzenlenmedi ve AVIC yetkilileri uçakları tartışmaktan kaçındı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK