Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve Air Tanzania 787 Dreamliner Siparişini Onayladı

Boeing ve Air Tanzania 787 Dreamliner Siparişini Onayladı

787-8, “Kilimanjaro’nun Kanatları” için ilk geniş-gövdeli uçak siparişi.

Boeing [NYSE: BA] ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, liste fiyatı 224.6 milyon dolar değerinde olan bir adet 787-8 Dreamliner siparişini doğruladı. Uçak Tanzanya için bayrak taşıyıcısı havayolu olan Air Tanzania tarafından işletilecek. Sipariş daha önce Boeing’in Sipariş ve Teslimatları web sitesinde kimliği belirsiz bir müşteriye atfedilmişti.

Air Tanzania, “Yenilediğimiz ve büyüttüğümüz Air Tanzanya filosu için 787 Dreamliner en önemli uçak olacaktır. Önümüzdeki yıllarda Avrupa, Asya ve ABD’ye seferler başlatarak uzun mesafe kapasitemizi geliştirmeyi hedefliyoruz. 787 bu tutkuya ulaşmak için mükemmel bir uçak. Dar es Salaam’daki merkez havalimanımız, Tanzanya’da ve bölgede kıtalararası pazarlardan gelen artan turizm talebinden faydalanarak, doğu Afrika’da bağlantıları sağlamak için iyi bir konumdadır.” dedi.

787, teknolojik olarak gelişmiş, süper verimli ve üst düzey yolcu memnuniyetine sahip yeni bir ailedir.  Ayrıca 787, büyük jet menzillerini orta büyüklükteki uçaklara getirmenin yanı sıra % 20 – 25 arasında daha az yakıt kullanımı ve yerini aldığı uçaklardan yüzde 20 – 25 daha az emisyon ile benzersiz yakıt verimliliği ve çevre performansı sağlayacak.

Boeing Ticari Uçakların Latin Amerika, Afrika ve Karayipler Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Van Rex Gallard, “Air Tanzania’yı Dreamliner ailesinin en yeni üyesi olarak görmekten memnuniyet duyuyorum. Air Tanzania’nın uzun mesafeli uçuşlarında işletmek üzere 787’yi tercih etmiş olması onur verici. 787, yolcu sayısını önemli ölçüde artıracak ve böylece Tanzanya’ya genel turizmi artacak.” dedi.

Air Tanzania Company Limited, Julius Nyerere Uluslararası Havaalanı’ndaki merkeziyle Darüsselam’da bulunan ve giderek büyüyen uçak filosuyla Tanzanya’daki bir çok noktaya uçan Tanzanya bayrak taşıyıcısı Havayoludur.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK