Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, AerCap Air France’a 787 Teslimatını Kutluyor

Boeing, AerCap Air France’a 787 Teslimatını Kutluyor

Uçak, AerCap için 50. Dreamliner ve Boeing üretim hattının 500. 787si.

Uçak kiralamasında küresel lider olan Boeing ve AerCap, Air France için ilk 787 teslimatını kutladı. Uçak, 787-9, AerCap’ın 50. Dreamliner’ının teslimatı anlamına geliyor ve ocak ayından itibaren Air France’ın Paris’ten Kahire’ye olan rotasında göreve başlayacak. Uçak ayrıca Boeing’in üretim hatlarında üretilen 500’üncü 787.

Air France-KLM CEO’su Jean-Marc Janaillac, “Air France’ın, Air France-KLM için 9. olan ilk Boeing 787’yi teslim alıyor olması büyük gurur ve onur kaynağıdır.” dedi. “Air France’ın ilk e-aktif uçağı olan Dreamliner, filomuzun modernizasyonunda yeni bir aşamaya geldiğinin bir işaretidir. Müşterilere Air France’ın ürün ve hizmetlerinden en iyisini sunacak.” diyerek devam etti.

AerCap CEO’su Aengus Kelly “Air France ve Boeing için bu önemli kilometre taşının bir parçası olmaktan memnunuz,” dedi. “AerCap, sahibi olduğu ve sipariş ettiği toplam 80’den fazla uçak ile Boeing 787 Dreamliner uçaklarının dünyanın en büyük kiralayıcısıdır. Boeing ve Air France’daki dostlarımızın ve ortaklarının başarıya ulaşmasını diliyoruz” dedi.

Air France-KLM Group, toplam 18 adet 787-9 ve 7 adet 787-10’ü sipariş ett. Air France’ın ilk 787-9’unun gelişi 2 gün önceydi. Bu sipariş havayolunun uzun mesafeli filosunu yenilemesinin bir parçasıydı.

Boeing Başkan Yardımcısı Ray Conner, “Air France’ın bu önemli bir adım olan uçağı uçuracağından gurur duyuyoruz, bu da müşteri hizmetleri ve yolcu yeniliğinde sektör lideri olduğunu gösteriyor” dedi. “Ayrıca AerCap’ı büyük bir ilerlemesi olan 50. 787’si için tebrik ediyoruz ve Dreamliner’e duydukları devam eden güveni takdirle karşılıyoruz” dedi.

787-9, endüstrinin en büyük pencereleri, herkesin çantası için daha büyük kafaüstü bagaj, modern LED aydınlatma, daha temiz, daha nemli ve daha yüksek basınçlı hava, daha fazla konfor ve türbülansı algılayan ve daha akıcı bir yolculuk için türbülansa karşı koyan teknoloji gibi yolcu hoşuna giden özellikleri sunan 787-8’in vizyon tasarımını güçlendiriyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK