Ana sayfa Havayolları Bilal Ekşi: 2016’yı Geçiş Yılı Olarak Düşünüyoruz

Bilal Ekşi: 2016’yı Geçiş Yılı Olarak Düşünüyoruz

Bilal Ekşi

THY Genel Müdürü Ekşi, 2016 yılını bir geçiş yılı olarak düşündüklerini söyledi. Ekşi, “Burada hem vatandaşlarımızın hem yatırımcıların THY’nin ve Türk havacılık sektörüne dair en ufak bir kuşkusunun olmaması gerekiyor” dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2016’yı bir geçiş yılı olarak düşündüklerini belirterek, “Global güvenlik sorunlarının yol açtığı bir yıl olarak düşünüyoruz. 2017 yılının çok daha iyi geçeceğini bekliyoruz. Nitekim ileriki rezervasyonlarda buna yönelik işaretleri görüyoruz. Türk sivil havacılığına inanın.” dedi.

Ekşi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen “Küresel Gelecek: İnsan Odaklı, Akıllı Ekonomi Temalı 7. Boğaziçi Zirvesi”nin son gününde gerçekleştirilen “Küresel Sivil Havacılıkta Son Gelişmeler” başlıklı panelde yaptığı konuşmada, Türk taşımacılarının dünyadaki pazar payının 2034’te yüzde 5’e ulaşmasını beklediklerini anlattı.

Dünyada yolcu sayısında yüzde 2,7 büyüme yaşanırken, bu rakamın Türkiye’de yüzde 6,3 olduğunu vurgulayan Ekşi, 2034’te bu rakamın 3 kat büyümesini beklediklerini dile getirdi.
Ekşi, şu an Türk havacılık sektörünün uçak sayısının 540 olduğu bilgisini verdi.

BİR CEVAP BIRAK