Ana sayfa Teknoloji Amazon, İngitere’deki İlk Drone Teslimatını Açıkladı

Amazon, İngitere’deki İlk Drone Teslimatını Açıkladı

Online perakende Amazon, Birleşik Krallık’ta Cambridge bölgesinde aktif olan iki deneme müşterisinden birine drone temelli Prime Air sistemiyle ilk teslimat hizmetinin daha fazla ayrıntısını açıkladı.

14 Aralık’ta yayınlanan üç çevrimiçi videoda Amazon, deneme teslimatlarının aylar içinde Cambridge bölgesindeki Prime Air dağıtım merkezine yakın yüzlerce müşteriye ulaşabileceğini de açıkladı.

7 Aralık’ta ilk teslimat, dört pervaneli (quadrotor) drone kullanılarak gerçekleştirildi. Bir Prime Air müşterisi, siparişini merkeze yönlendiren bir bilgisayar kullanarak yaptı. Amazon yapımı bir Fire TV ve atıştırmalık patlamış mısır sipariş etti. Sipariş insan operatörler tarafından bir taşıyıcı bant üzerine yerleştirilen karton kutuya yüklendi.

Bant, paketi makinalar tarafından yüklenmek üzere bekleyen bir drone’a taşıdı. Drone kalktı ve paketle birlikte kırsal alanda uçtu. Drone, müşterinin mülkünde önceden belirlenmiş bir iniş bölgesine indi, paketi bıraktı ve merkezine geri dönmek için tekrar kalktı.

Prime Air için hazırlanan bir diğer Amazon video reklamında İngiliz TV sunucusu Jeremy Clarkson, Amazon’un farklı ortamlar için tasarlanmış bir drone ailesi geliştirdiğini söyledi. İlk teslimat bir quadrotor ile gerçekleştirildi, ancak Amazon ayrıca 25 kilometreye kadar uçuş yapabilecek uzun menzilli bir drone daha geliştirdi.

Amazon tarafından üretilen videolara göre, dronelar, optik algılama ve önleme teknolojisi ile donatılmış, GPS yönlendirmeli olacak ve 400 ft’nin (122 metre) altında kalacak. Teslimatlar 2.27kg (5lb) ‘dan daha küçük paketler ile sınırlandırılacaktır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK