Ana sayfa Genel Uçaktaki su problemi pilota geri dönüş kararı aldırdı

Uçaktaki su problemi pilota geri dönüş kararı aldırdı

American Minute shoot on 777 at American Airlines hangar in Grapevine, Texas on Thursday, Nov. 5, 2020. (Rose Baca/American Airlines)
American Airlines’ın Dallas-Londra Heathrow uçuşunda, uçuş görevlileri uçaktaki muslukların akmadığını fark edince, kaptan kalkıştan sadece bir saat sonra Dallas Forth Worth Havalimanı’na geri dönme kararı aldı.

Cumartesi günkü American Airlines’ın AA50 sefer sayılı uçuşunda, yolcuların uçağa alınmasına izin verilmeden önce uçak teknisyenlerinin çalışması sebebiyle iki buçuk saatlik bir rötar yaşandı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, uçak havalandıktan sadece bir saat sonra pilot yolculara uçakta musluk sularının akmadığını bildirdi. Bu durumun yaratacağı hijyen sorunları nedeniyle kaptan Dallas’a dönme kararı aldı.

Yolcular Londra’ya planlanan varış saatinden 8 saatten fazla bir süre sonra ulaştılar.

American Airlines, e-postayla yolculara gönderdiği açıklamada, “Müşterilerimizin seyahat planlarını asla bozmak istemiyoruz ve bunun neden olduğu sorun için üzgünüz” dedi.

Uçakta neden su olmadığına dair resmi açıklama yapılmazken, uçuş öncesi teknisyenlerin su kaynağını kesmiş olabilecekleri veya yer hizmetlerinin uçağa su yüklemeyi unutmuş olabileceği belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK