Ana sayfa Genel Türkiye ile Birleşik Krallık’tan Kovid-19 iş birliği

Türkiye ile Birleşik Krallık’tan Kovid-19 iş birliği

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Rannia Leontaridi ile Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek arasında toplantı gerçekleştirildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) yapılan açıklamaya göre, Birleşik Krallık Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Rannia Leontaridi ile SHGM Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek arasında, 9 Nisan 2021 tarihinde sivil havacılık ile ilgili online bir toplantı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda; Kovid-19 nedeniyle uluslararası sivil havacılık alanında karşılaşılan problemler ile normalleşme sürecinde uygulanması planlanan önlemler hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

Ayrıca iki ülke arasında sivil havacılık alanında işbirliğinin geliştirilmesi, kapsamlı bir emniyet anlaşması yapılması ve ortak bir sertifikasyon otoritesi kurulması konularında yapılması gereken girişimler değerlendirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda, iki ülke arasındaki yakın iş birliğinin ilerleyen dönemlerde de sürdürülmesi konusunda istekli oldukları vurgulandı.

BİR CEVAP BIRAK