Ana sayfa Dünyada Havacılık 5 Bin KM Hızla Uçabilen Yolcu Uçağı

5 Bin KM Hızla Uçabilen Yolcu Uçağı

ABD, Florida merkezli süpersonik jet firması Aerion, Mach 4+ hıza ulaşabilen AS3TM uçağının ilk görüntüsünü yayınladı. Florida merkezli süpersonik jet firması Aerion, saatte yaklaşık 5 bin kilometre hızla gidebilen jet uçak geliştirdiklerini açıkladı. AS3TM adı verilen ve Mach 4+ hıza ulaşabileceği açıklanan uçağın kapasitesinin en fazla 50 kişi olacağı belirtildi. 2027 yılından itibaren 300 adet olarak satışa sunulacağı belirtilen uçağın faaliyete geçmesi durumunda 9 saatlik uçak yolculukları 2,5 saate düşecek.

abd,-florida-.jpg

9 SAATLİK YOL 2,5 SAATE İNECEK

Los Angeles’tan Tokyo’ya normal uçakla uçulduğunda sürenin dokuz saatin üzerinde olduğu belirtilirken AS3TM uçağının kullanıma sunulmasıyla birlikte bu sürenin 2,5 saate ineceğinin altı çizildi.

50 KİŞİ TAŞIYACAK

En fazla 50 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak olan AS3TM uçağı ile ilgili geliştirici şirket Aerion, “Firma olarak uçağımızın verimliliğini artırmak ve süpersonik uçuşun çevresel etkisini azaltmak için teknolojideki devrim niteliğindeki ilerlemeleri birleştireceğiz’ ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK