Ana sayfa Genel Uçakta yaşanan sıra dışı olaya sıra dışı ceza yolda

Uçakta yaşanan sıra dışı olaya sıra dışı ceza yolda

Uçakta yaşanan sıra dışı olaya sıra dışı ceza yolda
Bindiği uçakta maske takmayı reddeden sonrasında kabine işeyen yolcu 20 yıl hapis cezasını ve 250 bin dolar para cezasını öngören bir Federal soruşturmayla karşı karşıya.

Seattle‘dan Denver‘e gitmek üzere havalanan Alaska Airlines uçağında sıra dışı bir olay yaşandı. Coloradolu bir yolcu, uçuş görevlilerinin tüm ikazlarına rağmen maske takmayı reddetmekle kalmadı, bir uçağın işine işedi.

Uçak indikten sonra FBI tarafından tutuklanan 24 yaşındaki Landon Grier isimli yolcunun, kabin görevlisinin ‘maskenizi takın’ uyarısı yapması üzerine uyuyormuş numarası yaptığı, daha sonra ısrar eden uçuş görevlisine saldırdığı ve kabine işediği öne sürüldü.

Landon Grier’in ise ilk ifadesinde, ”Uçağa binmeden önce birkaç bira ve birkaç duble içtim. Uçakta uyuya kalmışım. Uçuş görevlilerinin uçağa işediğimi söyleyip bağırmaları üzerine uyandım. Uçuş görevlilerine saldırdığımı ve uçağa işediğimi hatırlamıyorum.” dediği öğrenildi.

Grier’in 20 yıla kadar hapis cezası ve 250 bin dolara kadar para cezası alabileceği bir federal soruşturma ile karşı karşıya olduğu kaydedildi.

BİR CEVAP BIRAK