Ana sayfa Genel İstanbul ve Nuri Demirağ havalimanına “erişebilir” ödülü

İstanbul ve Nuri Demirağ havalimanına “erişebilir” ödülü

İstanbul Havalimanı ve Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, “Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri” kapsamında kendi kategorilerinde birinci seçildi.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri” töreninde İstanbul Havalimanı “Erişilebilir İşyerleri” kategorisinde birinci seçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Havalimanı İşletmeci İGA CEO’su Kadri Samsunlu’ya ödülünü takdim etti.

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu, “Erişilebilirlik kültürünü oluşturmak ve engelsiz bir havalimanı yaratmak boynumuzun borcu. İstanbul Havalimanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Erişilebilir İşyerleri’ kategorisinde 1. seçildi. Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi ve Sn. Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk ödülümüzü verdiler” dedi.

Nuri Demirağ Havalimanı da ödül kazandı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı da,  “Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşlar Kategorisi”nin birincisi oldu. Ödül Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Bakan Karaismailoğlu’na Emine Erdoğan tarafından takdim edildi.

BİR CEVAP BIRAK