Ana sayfa Havalimanları İstanbul Havalimanı’nda gündem deprem hazırlıkları

İstanbul Havalimanı’nda gündem deprem hazırlıkları

Türkiye’nin yurt dışına çıkış kapısı İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşen güvenlik toplantısında deprem hazırlıkları kapsamında bir dizi karar alındı.

İstanbul Havalimanı Güvenlik Komisyonu, mart ayı olağan toplantısını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

İstanbul Havalimanı’nda, Mülki İdare Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz’ın başkanlığındaki toplantıya, havalimanında görevli resmi ve özel kurum ve kuruluş yöneticileri katıldı.

Toplantıda, İstanbul Havalimanı’ndaki genel güvenliğe ilişkin konuların yanı sıra depreme hazırlık çalışmaları kapsamında bir dizi karar alındı.

Alınan kararda, 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi sırasında yurt dışından Atatürk Havalimanı’na uçakla gelen yardımların dağıtımı ve sevkiyatı sırasında yaşanan sorunların benzerinin yaşanmaması için eylem planı hazırlandı.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın öncülüğünde hazırlanan deprem eylem planı kurumların ve paydaşların bilgisine sunularak son şeklini alacak.

BİP’te İGA hattı açıldı

Öte yandan İstanbul Havalimanı BİP müşteri hizmetleri hattı açtı. İGA’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Hizmetlerimiz bir BİP yakınlıkta. İstanbul Havalimanı BİP hattı hizmete hazır. Merak ettiğiniz tüm sorular için hizmetinizdeyiz” ifadeleri kullanıldı.

Hat, sosyal paylaşım ağı BİP’te “İGA” adıyla açıldı.

BİR CEVAP BIRAK