Ana sayfa Havayolları Hintli havayolu 4 dolara PCR testi sunuyor

Hintli havayolu 4 dolara PCR testi sunuyor

Ankara Şehir Hastanesinin farklı birimlerinde görev yapan 11 bin sağlık çalışanı, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) teşhisi, hastanın izole edilmesi ve gerekli testlerin yapılmasında adım adım özverili bir çalışma sergileyerek salgının seyrini değiştirdi. Avrupa'nın en büyük, dünyanın tüm birimleri tek seferde yapılan 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesinde sağlık çalışanları ile hastane yönetimi, koronavirüsü en az kayıpla atlatabilmek için gece gündüz yoğun bir mesai harcıyor. Hastalığın teşhis ve tedavisinde görev alan binlerce sağlık çalışanı, ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı kalarak, uzun saatler maske, koruyucu tulum, siperlik ve gözlük takarak şifa bekleyen vatandaşların hayatlarına dokunuyor. Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı, günde yaklaşık 900 ila 1200 SARS-CoV-2 PCR testini çalışıyor. Şu ana kadar 35 bine yakın test çalışılan laboratuvarda, ortalama 5-12 saat arasında sonuç veriliyor. ( Binnur Ege Gürün Koçak - Anadolu Ajansı )
Hindistan merkezli havayolu şirketi SpiceJet yolcularına 4 dolar karşılığında hızlı PCR testi sunmaya başladı.

Havacılık sektörü Kovid-19 salgını ile yaşanan yolcu kayıplarını azaltmak için farklılık yaratacak kampanyalar uygulamaya devam ediyor. Asya Pasifik bölgesinin havacılık sektöründe yükselen yıldızı Hindistan’da havayolları yolcularına uçmaları için kolaylık sağlıyorlar.

SpiceJet, alt markası SpiceHealth aracılığıyla yolculara dünya ortalamasının üçte biri değerinde hızlı PCR testi uygulamasına geçiş yaptı. Hindistan’ın düşük maliyetli havayolu sektörde ortalama 12 dolar olan PCR testlerini 4 dolardan hizmete soktu.

Hızlı PCR testi şu anda Yeni Delhi, Mumbai ve ve havayolunun merkezi Gurgaon’da başlatıldı.

Bu kapsamda havacılık sektörü kriz dolayısıyla artan bilet maliyetlerinden dolayı uçmayı düşünmeyen yolculara kolaylıklar sağlamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Abu Dabi Havalimanı da yolculara ücretsiz hızlı PCR testi uygulaması başlatmıştı.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK