Ana sayfa Dünyada Havacılık Japon hava yolu firmaları, Boeing 777’lerin kullanımını durdurdu

Japon hava yolu firmaları, Boeing 777’lerin kullanımını durdurdu

Japonya’da hava yolu firmalarına, ABD’de kalkıştan kısa süre sonra motoru arızalanarak acil iniş yapan Boeing 777 model uçakların kullanımının durdurulması istedi.
  • AA
  • 22.02.2021
Japon hava yolu firmaları, Boeing 777'lerin kullanımını durdurduABD’deki motor arızası sonrası, Boeing 777’lerin kullanımını durdurulması ile ilgili Japonya talepte bulundu. Japonyla’da hava yolu şirketleri Boeing 777’ye karşı temkinli hareket ediyor.

Japonya Ulaştırma Bakanlığı, filolarında Boeing 777 bulunduran ülkenin büyük hava yolu firmalarına bu uçakların işletimde tutulmasının duraksatılması talimatı verdi.

MEVCUT BOEING 777’LER HANGARDA BAKIMA ALINDI

Bu kapsamda filosunda 19 adet bulunduran All Nippon Airways (ANA) ile filosunda 13 adet bulunduran Japan Airlines (JAL) firmalarının, Boeing 777 model yolcu uçakları gerekli bakımların yapılması için hangarda tutulacak.

Kamu yayıncısı NHK’nın haberine göre ANA ve JAL, talimat sonrası, diğer model uçakların hizmetini sürdürdüğünü ve halihazırdaki seferlerin aksamayacağını bildirdi.

Japon hava yolu firmaları, Boeing 777 lerin kullanımını durdurdu #1

MOTOR PARÇALARI EVLERİN BAHÇESİNE DÜŞMÜŞTÜ

ABD’de 20 Şubat’ta Denver Uluslararası Havalimanı’ndan Honolulu’ya gitmek üzere havalanan United Havayollarına ait Boeing 777 tipi uçağı dakikalar içinde motorundan arızalanmıştı.

Küçük çaplı kazada herhangi bir yaralanma yaşanmazken, uçaktan kopan birçok parçanın havalimanının yaklaşık 50 kilometre yakınında bulunan evlerin bahçesine düşmüştü.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından yapılan açıklamada, sağ motoru arızalandıktan sonra uçağın havalimanına güvenli bir şekilde geri döndüğü kaydedildi.

BİR CEVAP BIRAK