Ana sayfa Dünyada Havacılık Alman turist hasretleri sona erdi

Alman turist hasretleri sona erdi

Alman turist hasretleri sona erdi

Geçen yıl Temmuz ayında turizm hareketlerini yeniden başlatan ülkeye ilk Alman uçağı indi.

Mısır’ın gözde turizm bölgesi Hurghada’ya ilk Alman turist kafilesi geldi. Condor Airlines’ın Frankfurt’tan yola çıkan ve 220 yolcu taşıyan uçağı Hurghada Uluslararası Havalimanına indi. Uçaktan inen Alman turistler çiçekler ve hediyelik eşyalarla karşılandı.

Seferler artacak

Condor Airlines temsilcileri, Almanya’dan Hurghada’ya uçuşların Şubat ayı sonuna kadar haftada bir sefer olarak gerçekleştirileceğini söyledi. Mart ayından itibaren uçuş sayısının haftada 3’e çıkacağı belirtiliyor.

Mısır koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz yıl Mart ayında durdurduğu turizm hareketlerini Temmuz ayında yeniden başlatmıştı. Condor’un seferinin Temmuz ayından bu yana Almanya’dan yapılan ilk sefer olduğu ifade edildi.

Mısırlı turizm yetkilileri Almanya’nın Mısır için başlıca turizm pazarlarından biri olduğunu belirterek havaalanından başlayarak gerekli tüm sağlık ve güvenlik prosedürlerini tamamladıklarını turistleri güven içinde konaklayabileceğini ifade etti.

Mısır tatil beldelerinde Alman turizminin yeniden başlamasının Rusya dahil olmak üzere diğer ülkelerden gelen turistlerin dönüşü üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK