Ana sayfa Havayolları THY uçuş ekiplerinin Covid aşısı olacağı tarih açıklandı

THY uçuş ekiplerinin Covid aşısı olacağı tarih açıklandı

Türk Hava Yolları (THY) uçuş ekipleri 8 Şubat 2021 tarihi itibariyle gönülülük esasına göre aşılanmaya başlanacak.

THY uçuş ekibi için aşı tarihini duyurdu. Buna göre iki doz uygulancak aşı 8 Şubat’ta başlayacak. Aşının gönülülük esasına göre uygulanacağı kaydedilirken, aşı olmak istemeyen ekiplerin diğer otoriteler tarafından kısıtlama uygulanıp uygulanmayacağı hususunun henüz kesinleşmediği belirttildi.

Geçtiğimiz günlerde Emirates ve Singapur Hava Yolları çalışanları için aşılama başlamıştı.

THY’den yapılan açıklama şöyle:

“Değerli Uçuş ve Kabin Ekiplerimiz,

Covid-19 aşı planlamaları 8 Şubat 2021 itibarıyla (tarih değişkenlik gösterebilir) programlarınıza yansıtılmaya başlanacak ve ilgili aşı planlaması kodları aşağıdaki şekilde olacaktır:

HC1-Covid-19 Vaccination Appointment – Dose1

HC2-Covid-19 Vaccination Appointment – Dose2

Aşı gönüllülük esasına göre uygulanacak olup, aşı olmak istemeyen ekiplerimiz aşağıda iletişim bilgileri paylaşılan Ekip Çağrı Merkezi veya İletişim Şeflikleri üzerinden bizlere ulaşarak bilgilendirmede bulunabilir.

Aşılar için randevuların; nasıl, nereden ve ne zaman alınabileceği ile 2. doz planlamalarının ne zaman yapılacağı vb. ilgili tüm detaylar için aşı tarihinden önce tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

Not: Aşı olamayan ekiplerimiz için diğer ülke otoriteleri tarafından kısıt uygulanıp uygulanmayacağı hususu henüz kesinleşmemiştir. Bu kapsamda gelen bilgiler sizlerle paylaşılacaktır.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK