Ana sayfa Havayolları Singapur Hava Yolları tüm çalışanlarını aşılayan ilk havayolu olabilir

Singapur Hava Yolları tüm çalışanlarını aşılayan ilk havayolu olabilir

Singapur Hava Yolları dünyada tüm çalışanlarına aşılama yaptıran ilk şirket olma yolunda ilerliyor.

COVID-19 aşıları dünya çapında yaygınlaşmaya başladıkça, Singapur Havayolları tüm uçuş ekibini ve yer hizmeti çalışanlarını ölümcül virüse karşı aşılattıran dünyanın ilk havayolu olmak istiyor.

Singapur Hükümeti bugün havacılık ve denizcilik sektöründe çalışan 37 bin kişiyi aşılamak için önemli bir adım attı. Bu kapsamda hükümet, ulaşım sektöründe çalışanların 2 ay içinde hepsinin aşılanmış olması planlanıyor.

Ulaştırma Bakanı aşı merkezini ziyaret etti

Dün, Singapur Ulaştırma Bakanı Ong Ye Kung havalimanı Terminal-4’te bulunan test merkezini ziyaret etti. Kung; ” Şu ana kadar 13 bin havacılık çalışanının Covid-19 aşısının ilk dozunu almak için kayıt yaptırdı. Ön saflardaki havacılık çalışanlarının aşılanmasının, küresel pandeminin yol açtığı yıkımın ardından Singapur’u büyük bir uluslararası hava merkezi olarak canlandırma yolunda önemli bir adım olacak. Singapur Hava Yolları’nın dünyadaki tüm çalışanlarını aşılayan ilk havayolu olabilir” dedi.

Günde 2 bin kişi aşılanıyor

Singapur Sivil Havacılık Otoritesi (CAAS) tarafından yayınlanan açıklamada, Terminal-4’teki test merkezinin şu anda günde 2 bin kişiyi aşılayabildiğini ve bu sayıyı artırmak istediklerini duyurdu.

En riskli kabin ekipleri

Aşılama sırasında özellikle riskli ülkelerden gelenlerle temas halinde bulunan ekiplere öncelik tanınacak. İlk aşılamayı yolcuyla teması en yakın olacak kabin ekipleri, güvenlik görevlileri, bagaj görevlileri ve temizlik işçileri olacak.

BİR CEVAP BIRAK