Ana sayfa Güncel KOOPERATİF’TE GENEL KURUL (HESAP) ZAMANI !!!

KOOPERATİF’TE GENEL KURUL (HESAP) ZAMANI !!!

GENEL KURUL ZAMANI

Zaman çabuk geçiyor. 15 Mart’ın üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Maalesef işten anlamayanlar bizi devirirken ne yapacaklarını bilmedikleri için bütçeyi oylatmadılar, genel kuruldan harcama ve satış yetkisi almadılar, bizi itham ettiler ama asıl kendileri birçok suç işlediler. En önemli hatalarından biri de seçim maddesine süre eklemedikleri için bir yıllığına seçildiler ve 14 Mart 2021’de görev süreleri bitiyor. Muhtemelen yetkisiz araç satımında olduğu gibi bu durumdan kendilerinin de haberi yoktur ama Ticaret Odasından veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığından öğrenebilirler. Bize inanmasınlar, kendileri araştırsınlar. Yani 1-14 Mart arasında genel kurul yapılmak zorunda. Onun için de Şubat ayının ortasına kadar genel kurul kararının alınıp ortaklara tebliğ edilmesi zorunlu. En az 1 ay öncesinden genel kurul kararı alınıp genel kurul hazırlıklarına başlanması gerektiği için geç kalıyorsunuz. Genel kurul yapma yasağı 1 Martta kalktığı için Mart ayı başında genel kurul yapmanız gerekiyor. Bizden uyarması.

 

Sonra “biz tayyareciyiz, inşaattan anlamayız” diyerek kurtulamayacaklarını artık görmüşlerdir. Afşin Yelok bu bir yıllık sürede kaç sefer savcılığa ifade vermek zorunda kaldı yalan iftira ve usulsüz yaptığı işlerden dolayı? 4 mü 5 mi? Bakırköy’de, Göktürk’te, Gazi Osman Paşa’da, İstanbul’da. Bunlar benim bildiklerim. Ne diyordu beyefendi: “Aslı (Oya Pulak) Hanım, durumu net ortaya koymuşsunuz, tebrik ederim. Kooperatif yönetmek için inşaat yapmayı bilmek gerekmiyor, toplanan parayı allıca (kendisi öyle demiş ne demekse, önce akıllıca demek istiyor olabilir diye düşündüm ama akıllıca yönetmediklerine göre farklı bir anlamı olmalı) yönetmeyi bilmek gerekiyor.”

İnşaattan anlamazsın, hukuktan anlamazsın, iftira atmaktan başka, neden anlarsın? Kaçıp kurtulabileceğini mi sanıyorsun? Mesajının devamında da “ARKADAŞLAR AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM ADAMLAR 20-30 MİLYONUMUZU YEMİŞLER, BİZ DAHA NEYİ DÜŞÜNÜYORUZ, TARTIŞIYORUZ. İBRA ETMEYİZ, YÖNETİMİ DEĞİŞTİRİRİZ, YENİ YÖNETİMLE, YOLUMUZA DEVAM EDER, HIRSIZLARDAN HESAP SORARIZ, DAHA FAZLA ÇALINACAK PARAM YOK BENİM.” diyerek bize attığın iftiraların hesabını vereceksin. Bize iftira atması için yüzbinlerce lira vererek tuttuğun avukatlara ve yeminli mali müşavirlere yapılan ödemelerin detayını paylaşacağım merak etme. Kime benim paramla kaç lira verip bana ve arkadaşlarıma iftira attırdığını herkes öğrenecek. İzole olmak seni kurtaramayacak.

http://www.airwayshaber.com/2021/01/hava-is-kibris-caddesi-kooperatifi-insaat-turu/

Bu videodaki rakamları görüp hala 20-30 milyon çaldığımız yalanlarına inananların başka sorunları olduğu için onlara söyleyecek sözüm yok. Ama liste fiyatı 945 TL olup Vitra’nın kendi sitesinde bile 614 TL’ye satılan gömme rezervuarları kdv dahil 271 TL’ye alarak,

Ya da yine Hafele’nin kendi sitesinde 89 TL’ye satılan kapı kollarını 30 TL’ye alarak,

Ya da internette bile 4.500 TL civarında satılan İklimsa klimaları montaj vs dahil 2.200 TL’ye alarak,

2.372 TL’ye satılan Siemens Ankastre Ocak’ı 928 TL’ye alarak,

1000 TL’ye satılan Multitek IP Diafonu 336 TL’ye alarak yolsuzluk yapabiliyorsak bayağı yetenekliymişiz.

100 tane örnek yazsam da inanmayan inanmayacak. İnsanların ineğe bile inandığı bir dünyada Afşin’in ve şürekâsının yalanlarına inananların çıkması o kadar da şaşırtıcı değil. Ama büyük çoğunluğun artık durumun farkına vardığını düşünüyorum.

İşte hesap zamanı geldi çattı.

Bir yıl geçti, ne oldu peki? Koca bir hiç demek isterdim ama çok daha vahim durum.
  • Öncelikle videodan da görüldüğü üzere biten 205 daire çürümeye terk edildi bir yıl boyunca. Genel kurula gelen noter kovulmayıp kura çekilseydi insanlar evlerinde oturuyor, evlerini kiraya veriyor veya satıyor olacaktı. Ama o zaman inşaat dökülüyor, her yer su alıyor, tamamlanması için 18 milyon harcamamız lazım (bu rakam birilerinin çalmayı düşündüğü rakam olsa gerek) diyemezlerdi. 18 milyon harcamamız lazım dediğiniz Yayla Caddesi etabı siz gittikten sonra birkaç milyona tamamlanınca da “Efendim biz tayyareciyiz. Bize de böyle bilgi vermişlerdi” dersiniz, hala sizin yalanlarınıza inananlara o tarihte.
  • İnşaat maliyetleri resmi rakamlara göre yüzde 22 arttı son bir yılda. Yani tahminen 50 milyona bitecek Kıbrıs Caddesi inşaatı resmi rakamlara göre bile 61 milyona bitecek. Gecikmeden dolayı bir yıl geç teslim alacağımız dairelere 10 milyondan fazla da ödeme yapmak zorunda kalacağız.
  • Bir yıldır biten daireler ortalama 3.000 TL’ye kiraya verilseydi 205×3.000×12=7.380.000 TL kira geliri toplayacaktık ama mağdur olduk.
  • Bize iftira atmaları için avukat ve YMM lere verilen paralar, kooperatif mallarını satarak paralarımızı çarçur etmek de cabası. Bari işe yarasaydı, savcılık da yalanlarınıza inanmadı. Oysa o kadar para harcamıştınız yalanlar yazdırmaya.

Sonuç olarak kimin 20-30 milyon ve ilave olarak bir yılımızı çaldığı ortada. Usulsüzlüklerinizin tamamını zamanı gelince daha ayrıntılı olarak paylaşacağız.

Genel kurulda görüşmek üzere, kalın sağlıcakla …

BİR CEVAP BIRAK