Ana sayfa Köşe Yazıları “BİLMEMEK AYIP DEĞİL , ÖĞRENMEMEK AYIP”

“BİLMEMEK AYIP DEĞİL , ÖĞRENMEMEK AYIP”

Students counting numbers on blackboard illustration

ORTAKLAR BİLGİLENDİRME 3

17 Kasım’da Ortaklar Bilgilendirme 6 ile Yalancı YMM Raporundan bahsetmiş ve Ekim ayında http://www.airwayshaber.com/2020/10/yalandan-kim-olmus-1/ deşifre etmeye başladığım yalanlarını gerçekmiş gibi raporun hazırlanmasından 2 ay sonra sizlere mail atmışlardı. Tamamı yalan, iftira ve çarpıtma olan bu rapor için ne kadar paramızı birilerine peşkeş  çekmişler  acaba  ?  Bu  rapora  istinaden  de  28  Eylül’de  suç  duyurusunda bulunmuşlardı. Raporun ve suç duyurusunun içindeki yalanları daha önce yazmıştım. 30 sayfalık suç duyurusunun sadece ilk sayfasını paylaşıp aşağıda bu ilk sayfadaki yalanları yazacağım. Buna rağmen hala bunların dürüst ve düzgün iş yaptıklarını düşünen varsa söyleyecek başka söz kalmıyor.

Şimdi 1. Sayfaya dikkatli bakın: Kaç tane şüpheli var. 10 mu 13 mü? Bu avukat 13’e kadar saymayı bilmiyor mu? 1-2-3-4-5-6-7’den sonra tekrar 5-6-7-8-9-10-11-12-13 diyor. 2 şer tane  5-6-7  var.  Bu hatayı  ilkokul  öğrencisi  yapmaz. Hukuku  bilmiyorlar, ahlaksızlar ama aynı zamanda sayı saymayı da bilmiyorlar. Milyonlarca liramız bu şekilde birilerine peşkeş çekiliyor.

Şüphelileri  neye  göre  belirlemişler, belli  değil. Mesela  denetleme  kurulu  üyelerinden Abdulbaki Keskin ve Gökhan Türker ile aynı raporu imzalayan Yaser Altınışık hakkında suç duyurusunda bulunmamışlar. Yani bire bir aynı konumdaki 3 kişiden 2’si hakkında suç duyurusu var. Oysa suç varsa birlikte işlenmiş  yoksa  kimse  işlememiştir. Benzer durum Yönetim Kurulunda da var. Kısa süre görev yapan ve arsa alımı ve inşaat sözleşmesi gibi suç duyurusunun ana suçlamalarını oluşturan kararlarda imzası olmayan Abdullah Çetin, Okan Bal ve  Melike  Birel  hakkında  suç  duyurusunda  bulunanlar  bu suçlamaların dayanağı olan YK Kararlarında imzası olan ve diğerlerinden çok daha uzun süre görev yapmış Mustafa Alkan hakkında suç duyurusunda bulunmamış olması manidar. Hukuki ve objektif bir yaklaşım, tebrik ederiz. Afşin Yelok’un özel ilişkileri suçluları tespitte belirleyici ana kriter olmuş.

Sayfanın altında 13 kurucudan bahsetmiş ve Murat Demir’i de kurucu göstermiş. Oysa Murat Demir kurucu değil. Toplam 12 kurucu var ve bu kurucular, kooperatif evraklarında da ana sözleşmede de ticaret odası kayıtlarında  da  bakanlık  kayıtlarında  da  var.  Yani alenen iftira. Niye? Murat Demir’den hoşlanmıyor birileri ve suçlu göstermek için adını bol bol zikretmek gerekiyor.

Sayı saymayı bilmeyen, kafasına göre suçlu belirleyen ve belgeyle yalanları ispat olacağı halde kurucuları bile yalanla farklı gösteren YMM ve Avukata  güvenenlere  ve  daha  da önemlisi onları kiralayanlara hala itibar edenlere her şey müstehak.

Aynı avukat inşaatta delil tespiti için 9 ay sonra mahkemeye başvuruyor. İnşaat firması daha önce kooperatifin bulunduğu 28 ayıp ihbarı için mahkemeden delil tespiti istemişti ve 28’de 28 kooperatif haksız bulunmuştu. Onun için genel kurul öncesi kendileri de delil tespiti isteyip Ortakların kafasını karıştırmayı uygun görmüşler herhalde ama yanlış yerde ve yanlış yerdeki yanlış mahkemede dava açmış avukatları. Şaşırdık mı, tabii ki hayır. Daha sayı saymayı bilmeyen ve her yerde yazılı 12 kurucu ortağı 13 kişi olarak gösteren bir avukat nerede dava açacağını nereden bilsin? Bari kopya çekseydi. İnşaat firması nerede dava açmışsa orada dava açsaydı. Davanın yanlış açıldığı mahkeme kararındaki maddelerden biri de

“3- Delil tespiti talep edince (yani kooperatifçe) yapılan masrafların üzerinde bırakılmasına”

Bu masraflar bizim paramız ,  Türkiye’nin  en  iyi  avukatlarının  bize  hediyelerinden yalnızca biri.

Raporun tamamına ilişkin yalanların tamamını dinlemek isteyenler bizim yönetimimizdeki Başkanımız Muhammet Bey’in röportajını izleyebilirler.

Bu şekilde de 2 ayınızı yediler. Ertesi gün de  18  Ekim’de  genel kurul duyurusu yaptılar. Yine başaramadılar. Genel Kurul yapmayı  bile  beceremiyorlar. Mart  ayına  kadar  genel kurullar ertelendi. Bari daireleri verin de insanlar dairelerine kavuşsun, mağduriyet sona ersin. Dairelerin sadece aylık kirası alınsa kooperatif ortalama 2.500 TL’den x 205 x 9 = 4.612.500 TL zararda ve her ay bu zarara 500.000 TL ilave oluyor. Diğer tarafta 255 dairenin başlamaması da hesaba katılınca bu rakam 10 milyon TL’ye ulaşıyor. Avukatlara , YMM’lere  ve  diğerlerine  harcadıkları  paralarla  bir yılda 12-13 milyon TL zarar verdiler. Peki karşılığında size ne verdiler? Süper bir suç duyurusu. Sayı saymayı bile bilmeyen , okuduğunu anlamayan , iftira  atan  kişileri  ihya ettiler.

Son duyurularını 9 Aralık’ta attılar. Bu duyuru da tamamen yalandı ve Afşin ile Aslı’nın pandemiden  dolayı  izole  olmalarını  okumuştuk.  Gerçekleri  ise  buradan  sizinle paylaşmıştım. http://www.airwayshaber.com/2020/12/o-baskan-kacti/

Artık karar ortakların. Ya bir yıl geçmeden yedikleri 10 milyonluk kazığın hesabını Marttaki genel kurulda sorup kendilerini kurtarırlar ya da ülkemizdeki yüzbinlerce kooperatif mağdurları arasındaki yerlerini daha da sağlamlaştırırlar.

Kalın sağlıcakla…

BİR CEVAP BIRAK