Ana sayfa Köşe Yazıları YALANDAN KİM ÖLMÜŞ (5)

YALANDAN KİM ÖLMÜŞ (5)

Mali Müşavirin yalanlarında sona geldik. Nasıl bir motivasyonla bir insan bu kadar yalana imza atabilir anlamak mümkün değil. Ama akla kara yakında ortaya çıkacak, kimin yalan söylediği, kimin üyeleri mağdur ettiği ve kimin üyeleri dolandırdığı yavaş yavaş belli olacak. Mahkemenin delil tespitinde, kooperatifin 28 de 28 yalanı nasıl ortaya çıktıysa bunda da istisnasız bütün attıkları iftira ve yalanlar mahkeme kanalıyla ortaya çıkacak.

Raporun 152. Sayfasında Organizasyon Şeması diye bir tablo yayınlamış. Bunda 1. Kooperatif dediği S.S.Havaiş Konut Yapı Kooperatifi’nin ve 2.Kooperatif dediği benim de yönetiminde olduğum S.S.Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi’nin  Yönetim/Denetim Kurulu listelerini koyduğunu iddia etmiş. Ama ne tesadüf ki Afşin Yelok’un sendikadan arkadaşları ve Havaiş Kooperatifinin Denetleme Kurulu Üyeleri olan Ali Kemal Tatlıbal, Mustafa Akgün ve Celalettin Meriçli listede yok. Kıbrıs Kooperatifinde de bir kişi eksik. O da yine sendikadan Afşin Yelok’un mesai arkadaşı Yaser Altınışık. İki kooperatif arasında da saçma sapan çizgiler çekmiş. Peşine de bu kişiler hem 1. Kooperatifi hem de 2. Kooperatifi kurdular diyerek utanmadan yalanına devam etmiş. İki kooperatifte de kurucu ortak olan 4 kişi var ve 4’ü de sendikadan Afşin Yelok’un mesai arkadaşları. Bunlar aşağıdaki şemadan adları çıkarılan Ali Kemal Tatlıbal, Celalettin Meriçli, Mustafa Akgün ve Salih Uğur. Yani iki kooperatifte kurucu olanları çıkartıp sonra iki kooperatifte de kurucu olmayanların isimlerini vererek bu kişiler iki kooperatifi de kurmuşlar diyebilecek kadar ahlaksız bu adam.

Şimdi dikkatli okuyun; YMM İbrahim Hak’ın 14 Eylül tarihinde yazdığını iddia ettiği bu rapora koyduğu tabloyu 2-3 ay önce kendisini tutan ve rapor yazdığı Kıbrıs Kooperatifi ile alakası olmayan Münire Derindağ, diğer kooperatif üyeleri ile hem de aynı çarpıtılmış şekliyle paylaşmıştı. Yani Münire Derindağ, satın aldığı kişiye yalan bir şema veriyor ve ne yemini ettiği belli olmayan İbrahim Hak da bunu doğruymuş gibi kendi raporuna koyuyor.

Bu olay niye bu kadar önemli: Çünkü başından beri sendika tarafından koordine edilen bu şebekenin birlikte organize bir şekilde hareket ettiğini gösteren en önemli delil. Daha önce kooperatifin ruhsat almasını ve inşaat yapmasını engellemeye uğraşan Ali Kemal Tatlıbal buna engel olamayınca bu sefer kooperatif yönetimlerini devirmek için Havaiş Kooperatifinde Münire Derindağ öncülüğünde benim yöneticilik yaptığım Kıbrıs Kooperatifinde de Afşin Yelok öncülüğünde bir ekibi öne sürüp kooperatiflerde yolsuzluk olduğu şeklinde algı operasyonu yaptı ve maalesef üyeler de bunu yedi. Şimdi ceremesini de kendileri çekiyor. 240.000 TL’ye bizimkinden çok daha kaliteli inşaat yapacağını, eski yönetimin 290.000 diyerek usulsüzlük yaptığını iddia eden Münire Derindağ 350-400.000’e bizimkinden çok daha kalitesiz inşaat yapıyor. Hem de tek firma ile ihale yapıp ihaleye katılmak isteyen herkesi kaçırarak, kaçmayanları dışarı atarak yaptı bunu. O esnada sıkıştığı bir ortamda yine yalanlarına başvurup bize çamur atmaya başladı ve bu şemayı yayınladı. Sonrasında da son genel kurulda ‘genel kurul yapıp üyelerin onayına sunacağız’ diye taahhütte bulunduğu halde sözleşmeyi üyelere bile göstermeden inşaat sözleşmesi yaptı. Oradaki üyeler yedikleri asıl kazığın farkında bile değil. Bizim 12.000 BTU luk iklimsa klimalarımızın çok kötü olduğunu ve yolsuzluk yaptığımızı iddia eden Münire’nin kendi yaptırdığı inşaatta klimanın olmadığı (ve daha birçok şey yok) ortaya çıktı. Oradaki üyeler 400.000 TL’ye çok kaliteli ev alacakken şimdi 600.000 TL’ye çok kalitesiz bir ev alarak diyetlerini ödeyecekler ve ödemeye de başladılar. Bizim yaptığımız 2-3 katlı lüks sitede 450.000 TL’ye süper lüks konutlara çamur atanların yaptıkları daireler ile bizim yaptığımız dairelerin farkını en aptal insanlar bile er ya da geç anlayacak.

Şimdi aynı operasyon Kıbrıs Kooperatifinde gerçekleştirilmek isteniyor. Ben ve birkaç kişinin iki kooperatifte de görev yapması usulsüzlükmüş gibi gösterilerek aptallara algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Münire yedirdi, belki Afşin’de yedirir. Hem 2.000 TL’ye bu işle uğraşılmaz diyorlar hem de tüm mesaisini kooperatife harcayan ben ve birkaç arkadaşımın iki kooperatiften para alarak (ben toplam 6.000 TL alıyordum) yolsuzluk yaptığımızı iddia ediyorlar. Bunu iddia edenlerden biri de sendikadaki görevini bahane edip ayda birkaç saat uçarak THY’den 50.000 TL’den fazla para alan Afşin Yelok’un ta kendisi.

Daha önce de söyledim, bunlar ahlaksızlar, dolandırıcılar, yalancılar.

YMM, kendisini tutan Münire’nin yalanını aynı şekilde raporuna koyarak neyi hedefliyor sizce? http://www.airwayshaber.com/2020/09/hava-is-kooperatifi-baskan-yardimcisi-halis-aydinin-aciklamalarini-yorumsuz-yayinliyoruz/  Bu rapordaki itirafları iyi okuyun. Çünkü Halis Aydın bu şemayı Münire’nin paylaşarak algı operasyonu yaptığını, aynılarını şimdi kendilerinin yaptığını ve bu süreci Sendikanın organize ettiğini itiraf ediyor.

YMM raporunda bize suç örgütü havası vermeye çalışmış ama asıl örgütün kim olduğu ortada. Afşin ve Münire Sendikadan aldıkları talimatla ve kendi işlerine de geldiği için her türlü iftirayı atmayı ve üyeleri mağdur etmeyi mübah sayıyorlar. Birisi çıkıp üyeler de akıllı olsun, kooperatiflerde yönetim kurulunun yetkisi çok sınırlıdır tüm yetki genel kurulda yani üyelerdedir diyebilir.  Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’taki şu dizeleri durumu özetliyor herhalde:

“Tarih”i  “tekerrür”  diye tarif ediyorlar;

Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Ama Kıbrıs Kooperatifinde daha her şey bitmedi. Bunlar kooperatif yönetmeyi bilmedikleri için genel kurulda alınması gereken kararların hiçbirisini almadılar. Bu nedenle para da toplayamadılar ve diğer kooperatifteki arkadaşları gibi firmalara avans verilmeyecek diyerek istediklerine milyonlarca lira avans da veremiyorlar. Yazık Afşin’e. O kadar emek boşuna gidecek. Bu yüzden biraz daha yalana sarılın, biraz daha üyeleri kandırın. Bu arada alelacele bir genel kurul da yapın ve istediğiniz yetkileri alın. Yoksa başınız derde girecek. Genel kurullar da iptal oldu. 3-4 ay daha bize sallamaya devam edin. Belki hala size kanmaya devam eder üyeler.

YMM’nin yalanları da Selahattin Arslanca’nın Oda Başkanı olduğundan bahsettiği gibi saçmalamaları ve tekrar kısımlarını boş verirsek burada bitiyor. 160. Sayfadan sonra önceki 160 sayfada attığı iftiraları özetliyor. Benim paramla bana iftira atan YMM ve attıran kişilerle hesaplaşmak dileğiyle…

 

Kalın sağlıcakla… 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK