Ana sayfa Havayolları SunExpress Kaptan Pilotu Ali Çullu emekli oldu

SunExpress Kaptan Pilotu Ali Çullu emekli oldu

41 yılda 20 bin saaten fazla uçanuşu bulunan Kaptan Ali Çullu, kariyerini sonlandırdı.

Dokuz yılı aşkın süredir SunExpress’te kaptan pilot olarak görevini icra eden Ali Çullu, toplamda 41 yıllık çalışma süresinin ardından 27 Kasım 2020 tarihinde SunExpress’in AnadoluJet wetlease operasyonu kapsamında gerçekleştirdiği jübile uçuşu ile pilotluk kariyerine ve göklere veda etti.

Yaklaşık 4 bin 500 saati Türk Hava Kuvvetleri’nde olmak üzere, toplamda 20 bin 450 saat uçuş tecrübesi olan Kaptan Ali Çullu, 24 yıllık sivil havacılık serüvenine Türk Hava Yolları (B-737) ile başladı.

Daha sonra sırasıyla Form Air (Falcon 20 ve Falcon 10), MNG Hava Yolları (A-300, B-737) (Tip Şefi ve TRI/TRE), Sertur Air (Öğretmen Pilot ve Eğitim Müdürü) (Hawker-850 ve Hawker-400), SunExpress (B-737) (TRI), Kaya Air (Uçuş İşletme ve Eğitim Müdürü) (Hawker-950) ile devam eden Çullu, kariyerini SunExpress Kaptan Pilotu olarak noktaladı.

SunExpress ailesi, Kaptan Çullu’ya şirkete olan değerli katkıları sebebiyle teşekkür ederek, hayatının bu yeni döneminde sevdikleriyle birlikte sağlık ve huzur dolu yıllar diledi.

BİR CEVAP BIRAK