Ana sayfa Dünyada Havacılık Rus havayolları Türkiye uçuşlarını azaltıyor

Rus havayolları Türkiye uçuşlarını azaltıyor

Rus havayolları Türkiye uçuşlarını azaltıyor
Rus havayolu şirketleri turizm sezonunun bitmesiyle Türkiye’ye olan uçuş sayısını azaltarak, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) olan sefer sayısını artırma kararı aldı.

Rus havacılık yönetimi, yakın gelecekte havayolu şirketleri için Türkiye’ye uçuş izni sayısını azaltmayı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.

Uçuşların arttırılıp, azaltılma sebebi

Gazetem.ru’da yer alan bilgilere göre, yetkililer şu açıklamada bulundu: Şimdiye kadar Türkiye’ye uçuşları azaltma kararı alınmadı. Bununla birlikte, kış programındaki mevsimsel faktörler nedeniyle, uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri lehine değiştirilmesi planlanıyor. Böyle bir karar, Antalya tatil beldelerinde turizm sezonunun sonu ve BAE’de başlangıcı ile ilişkilidir.

Karar daha önce de gündeme gelmişti

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı başkanlığında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele için ekim ayı sonunda operasyonel merkez toplantısında da benzer bir öneri yapıldı. Toplantıda görüşülen konular arasında sadece uçuş kotalarının değişimi değil, aynı zamanda taşıyıcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenli uçuşlar gerçekleştirebilecekleri şehirler listesinin genişletilmesi de vardı.

BİR CEVAP BIRAK