Ana sayfa Dünyada Havacılık Rus havayolları, Küba uçuşlarına başlıyor

Rus havayolları, Küba uçuşlarına başlıyor

Küba Turizm Bakanlığı bugün, hizmetlere yeniden başlamak için üç Rus charter operatörüyle anlaşmaya vardığını duyurdu. 

Küba Turizm Bakanlığı Covid-19 sonrası Rusya’dan Küba’ya uçuşların başlayacağını açıkladı.

Yüksek sezonun başlamasıyla birlikte Rusya’dan 3 tur operatörü Küba’ya seferlere başlıyor ancak en önemli turizm merkezi Havana hariç.

Rusya’nın üç charter şirketi Pegas Touristik, Coral Travel ve ANEX Tours Rus seyahat severleri Küba’ya taşıyacak. Uçuşlar Nordwind, Azur ve Royal Flight Airlines tarafından gerçekleştirilecek.

Küba’nın on altı vilayetinden on üçü ziyaretçilere açıldı. Bununla birlikte; katı kısıtlamalar, sokağa çıkma yasağı ile ikinci bir enfeksiyon dalgasından yeni çıktığı için Havana kapalı kalmaya devam ediyor. Turistlerin yine de seçtikleri destinasyonlara ulaşmak için “turizm koridorlarına” bağlı kalmaları gerekecek.

Ancak, Küba’ya yurt dışından gelen yolcular için varışta test programı uygulanıyor. Yolcunun testi pozitif çıkarsa, yolcular başlangıçta hükümet tarafından belirlenen tesislerde karantinaya alınıyor ya da bunu kendi seçtikleri bir yerde uygulayabiliyorlar.

Küba 31 Mart’ta tüm uluslararası hava trafiğini durdurdu. Ülkede bugüne kadar Covid-19 kaynaklı 7 bin 35 vaka görülüp,129 ölüm gerçekleşti.

BİR CEVAP BIRAK