Ana sayfa Genel GAÜ Havacılık Yüksekokulu ile “hayalini erteleme, hep yükseğe ve daima…”

GAÜ Havacılık Yüksekokulu ile “hayalini erteleme, hep yükseğe ve daima…”

GAÜ Havacılık Yüksekokulu, ‘’Hayalini erteleme, hep yükseğe ve daima!’’ sloganıyla birlikte öğrencilere geniş bir sertifika programı sunuyor.

GAÜ Havacılık Yüksekokulu ile "hayalini erteleme, hep yükseğe ve daima…"

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 3 kıtayı yayılmış kampüsleri ve havacılık alanında uluslararası standartlarda verdiği eğitimle öncü bir üniversite. Hedeflerinin ve tutkularının değerini bilen adaylarına, uluslararası havacılık işletmeciliği programlarının yanı sıra, kendi uçaklarında yüksek standartlarda pilotaj eğitimi sunuyor.

Havacılık Yüksekokulu çatısı altında, Pilotaj ve Havacılık Yönetimi lisans programlarına ek olarak Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ön lisans programları bulunmakta. Adanın Tek Global Üniversitesi olan GAÜ’de, 135 ülkeden 18.000’e yakın öğrenci eğitim görüyor. Akademik kadrosu da oldukça multikültürel GAÜ’nün, 40 ayrı ülkeden eğitimci barındırıyor.

 GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ HAVACILIK AKADEMİSİ

Bünyesinde Diamond 40 TDI, Cessna 172RG 2 tip eğitim uçağı barındıran GAÜ Havacılık Akademisi, Plus İstanbul Flight Academy ile iş birliği içerisinde ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) onaylı Genel Havacılık Ruhsatı kapsamında, Çorlu Hava Limanı’nda, kendi eğitim uçaklarıyla pilot adaylarının uçuş eğitimini vermekte.

Üniversite tabanlı uçuş eğitiminin yanında GAÜ Havacılık Akademisi’nin misyonu; küresel gelişim ve inovasyonlara entegre olabilen, havacılığın kendine özgü emniyet unsurlarını gözeten ve kişisel inisiyatifi yüksek vizyon sahibi pilotlar yetiştirmek olarak belirlenmiş.

Girne Amerikan Üniversitesi, dünyanın önde gelen havacılık kurumları ile oluşturduğu protokollerle, GAÜ havacılık öğrencilerine; iş birliği içerisinde bulunan bu kuruluşların eğitim alanlarında staj görme ya da sertifika eğitimlerine katılma fırsatları yaratmakta.

‘’Hayalini erteleme, hep yükseğe ve daima!’’ sloganı ile öne çıkan GAÜ Bünyesindeki Havacılık Akademisi’nde Sunulan Sertifika Programları;

 1. Amatör Pilot Sertifikasyonu PPL
 2. Ticari Pilot Sertifikasyonu CPL
 3. Hava Taşımacılığı Pilotu Sertifikasyonu ATPL
 4. Uçuş Harekat Uzmanlığı
 5. Hosteslik ve Kabin Memurluğu
 6. Havacılık Hukuku
 7. Hava Alanı Yönetimi
 8. Hava Yolları İşletmeciliği
 9. Havacılık İngilizcesi
 10. Havacılık Meteorolojisi
 11. Uçuş Ekibi Kaynak Yönetimi
 12. Havacılık Yönetimi
 13. Havacılıkta İnsan Faktörü
 14. Havacılık Emniyet ve Güvenliği
 15. Havacılıkta Toplam Kalite Yönetimi
 16. Havacılık Kurulları ve Kuralları

BİR CEVAP BIRAK