Ana sayfa Genel Dünyanın en güvenli havayolları açıklandı

Dünyanın en güvenli havayolları açıklandı

Safe Travel Barometer, Covid-19 döneminin en güvenli havayollarını açıkladı.Emirates’in 4,4 puanla ilk sırada yer aldığı listede, Etihad 4,3 puanla ikinci, Qatar Airways 4,2 puanla üçüncü oldu. THY’ye ise 3,8 puan verildi.

Covid-19 salgını sürecinde havacılık sektörünün performansı değerlendirilmeye devam ediliyor. Skytrax’tan sonra Safe Travel Barometer de dünyanın en güvenli havayolları ve havalimanlarını açıkladı. 5 üzerinden verilen puan havayollarının açıkladığı güvenlik protokolleri, yolculara sunulan kolaylık ve hizmet mükemmelliğini değerlendiren 26 sağlık ve güvenlik parametresinin bağımsız denetime göre belirleniyor.

Buna göre Dubai merkezli Emirates, 5 üzerinden 4,4 puan alarak havayolu kategorisinde ilk sırada yer aldı. Listede 4,3 paun alan Etihad ikinci olurken, 4,2 puanla Qatar Airways üçüncülüğü elde etti.

THY’ye 5 üzerinden 3,8 puan

Türk şirketler de değerlendirildi. Türk Hava Yolları (THY) 3,8, SunExpress 3,7, Anadolujet 3,6, Pegasus Airlines 3,4, Onur Air ise 2,2 puan aldı.

Havalimanında 4 meydan ilk sırada yer aldı

Safe Travel Barometer’in havalimanları kategorisinde; Heathrow, Dubai, Hamada ve Singapur Changi 5 üzerinden 4,4 puan alarak ilk sırayı paylaştı. Türkiye’den ise İstanbul Havalimanı 4,3 puan alırken, İzmir Adnan Menderes ve Sabiha Gökçen 4 puan, Antalya ve Ankara Esenboğa 3,9 puan, Milas-Bodrum 3,8 puan, Gazipaşa-Alanya 3,1 puna, Zafer Havalimanı ise 2,9 puan aldı.

BİR CEVAP BIRAK