Ana sayfa Dünyada Havacılık TUI Almanya, Yunanistan için yıl sonu hedefini açıkladı.

TUI Almanya, Yunanistan için yıl sonu hedefini açıkladı.

TUI Almanya, 2021 yaz sezonu için Yunanistan rezervasyonlarının oldukça iyi bir seyir izlediğini açıkladı. Tur operatörünün üst düzey yöneticisi Sebastian Ebel, Yunanistan rezervasyonları için “olağanüstü iyi görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Seyahat devi TUI Group, pazartesi günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki yaz için Yunanistan’a yönelik rezervasyonların “olağanüstü iyi” seyir izlediğini; bunun da Yunanistan’ın COVID-19 sürecinde turizme yeniden başlamaya iyi hazırlanmasının etkili olduğunu belirtildi.

Online olarak düzenlenen basın toplantısında TUI Group İcra Komitesi Üyesi Thomas Ellerbeck, “Yunanistan’daki hükümetin turizme yeniden başlamaya hazırlanma şekli, Avrupa’daki birçok destinasyon için bir örnek olabilirdi çünkü çok başarılı oldu ve turizm sezonu devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Yunanistan, İspanya’nın Mayorka Adası’ndan sonra, TUI’nin yeniden faaliyete geçtiği ikinci ülke oldu.

TUI 2020 YILI İÇİN YUNANİSTAN’DA TURİZM SEZONUNU UZATIYOR

TUI Group, talep nedeniyle ilk kez Kasım ayına kadar Yunanistan’daki faaliyetleri, uçuş programı ve kruvaziyer tatilleri için kapasite artışına giderek; turizm sezonunu uzatacak.

TUI Almanya, kruvaziyer turları için önümüzdeki ayda faaliyetlerini ilk kez Girit’teki Kandiye (Heraklion) Limanı’ndan sefer düzenleyerek başlamayı planlıyor. Bu kapsamda Yunanistan’a 6 – 7 bin yolcunun taşınması hedefleniyor.

TUI Group’un Otel ve Resort Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sebastian Ebel, “Yunanistan’ı 5 aylık bir destinasyondan 9 aylık bir destinasyona dönüştürmek, Yunan otelcilerin karlılığına yardımcı olacak, insanların daha uzun süre istihdam edilmesine yardımcı olacak ve ekonomi için iyi olacak” dedi.

Ebel, “Bu yıl turizm sezonunun uzatılmasının Yunanistan için gelecekte kış aylarında turist çekmek için büyük bir fırsat olduğunu” da sözlerine ekledi.

TUI ALMANYA’DAN 2020’DE YUNANİSTAN İÇİN 1 MİLYON PAX HEDEFİ

2020’nin sonunda TUI Almanya, geçen yılki 3 milyon pax’a karşılık bu yıl Yunanistan’a yaklaşık bir milyon turist göndereceğini tahmin ediyor.

Ebel’e göre, mevcut koşullar nedeniyle 2021 için sağlıklı bir tahmin yapmak zor olsa da önümüzdeki yıl için Yunanistan’a yönelik seyahat talebi çok olumlu sinyaller veriyor.

TUI Group Yönetim Kurulu Üyesi Sebastian Ebel, son olarak “Önümüzdeki yıl için yapılan Yunanistan rezervasyonları olağanüstü iyi görünüyor… Her şeyin Covid-19 durumuna bağlı olduğunu biliyoruz ama Yunanistan harika bir iş çıkardı” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Greek Travel Pages

BİR CEVAP BIRAK