Ana sayfa Genel TEI, Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi aldı.

TEI, Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi aldı.

Türkiye’nin motor şirketi TEI, “Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.

TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), havacılık motorlarında Türkiye’nin lider şirketi olmaya ve  Türkiye için üretmeye “güvenle” devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sürecinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan ve sanayi şirketlerinin salgının etkilerinden korunmasını amaçlayan “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” yükümlülüklerini yerine getiren ve TSE denetimlerini başarıyla tamamlayan TEI,  “Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.

Dünyada görülen ilk vakadan itibaren ilgili makamların yapmış olduğu yönlendirme ve bilgilendirmeler neticesinde şirket genelinde aldığı çok çeşitli önlemler sayesinde çalışanları arasında vaka sayısını ve yayılmasını başarıyla kontrol altında tutan TEI, Türkiye’nin havacılık serüvenine yeni imzalar atmaya devam ediyor.

Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi’ni TEI Genel Müdürü Akşit’e (ortada), Vali Ayyıldız (sağda) takdim etti.

TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’e belgeyi Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız takdim etti. Vali Ayyıldız’a törende Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şennur Azade ve TSE Ürün Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca eşlik etti.

Belge takdiminin ardından düzenlenen yerleşke turunda Vali Ayyıldız, TEI’nin milli motor projelerini yerinde inceledi.

BİR CEVAP BIRAK