Ana sayfa Havayolları İstanbul ve Trabzon dahil 169 şehre uçuş izni!

İstanbul ve Trabzon dahil 169 şehre uçuş izni!

İstanbul ve Trabzon dahil 169 şehre uçuş izni!
 06 Ekim 2020
Koronavirüs vakalarındaki artışa rağmen Rusya’da havayolu şirketlerine 169 yabancı şehre uçuş için izin verildi.

Rusya Sivil Havacılık Kurumu Rosaviatsiya tarafından açıklanan listede ülkenin pek çok bölgesinden İstanbul ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin farklı havaalanına uçuş var. Kaliningrad’tan Grozni’ye kadar Rusya Federasyonu’nun farklı şehirlerinden İstanbul, Trabzon ve Dalaman’a uçuş yapılabilecek.

Uluslararası uçuş yapılabilecek ülkeler arasında da Almanya’dan Hollanda’ya, Güney Kıbrıs’tan Çin’e, Mısır’a kadar pek çok ülke bulunuyor. Tarifeli seferler yanında charter’lar da uçuş izni aldı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı sınırların yeniden kapatılabileceği haberlerini yalanlamış, aksine karşılıklı uçuşların başlayabilmesi için farklı ülkelerle görüşmelerin sürdüğünü duyurmuştu.

Uluslararası uçuşları mart sonunda durduran Rusya 1 Ağustos’tan başlayarak önce Türkiye, İngiltere ve Tanzanya’ya, daha sonra Mısır, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Kore’ye sefer başlatmıştı. Mevcut durumda Rusya vatandaşları sadece karşılıklı olarak turist kabul eden bu ülkeler uçabiliyor. AB dahil diğer uçuş olan ülkelere ise buralarda oturma izni olanlar uçabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK