Ana sayfa Havalimanları Heathrow Havalimanı’nda bir saatlik hızlı Covid testleri başlıyor.

Heathrow Havalimanı’nda bir saatlik hızlı Covid testleri başlıyor.

İngiltere’nin Heathrow Havalimanı’nda Hong Kong ve İtalya’ya seyahat eden yolcular uçuştan önce bir saatte sonuç veren koronavirüs testi yaptırabilecekler.

Yolcuların negatif bir COVID-19 test sonucunun gerekli olduğu ülkelere girmeleri için Salı gününden itibaren hastanelerin dışında Londra’daki Heathrow Havaalanında hızlı testler yapılacağı belirtildi.

Yolcuların 80 İngiliz Sterlini (103 $) tutarında bir test için önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Test tesislerinin başlangıçta dört hafta süreyle açık olacağı ve yolculardan yeterli talep gelmesi halinde uzatılabileceği de kaydediliyor.

British Airways, Virgin Atlantic ve Cathay Pacific gibi havayolları, Heathrow’un 2 ve 5 numaralı Terminallerini kullanan yolculara bu tesisi ilk sunanlar arasında olacak.

Havacılık ticaret kurumu Airlines UK’in CEO’su Tim Alderslade, testin maliyetinin daha düşük olmasını istediğini kayadetti.

“İş sınıfı yolcular için £ 80 muhtemelen oldukça rekabetçi, ancak hükümete Birleşik Krallık’a varışlarda test başlatması açısından kesinlikle 50-60 £ arası herhangi bir fiyat daha iyi olacağını söyledik” dedi.

Uygulanacak olan Lamba testi, PCR testinden daha hızlı çünkü numunenin bir laboratuvara gönderilmesi gerekmiyor.

Heathrow’daki Covid-19 test girişimin arkasındaki şirket olan Collinson, Lamba testi uygulayacaklarını çünkü PCR testinden daha az hassas ve hızlı olduğunu belirtti.

BİR CEVAP BIRAK