Ana sayfa Genel Suudi Arabistan, 10 adet H125 siparişi verdi

Suudi Arabistan, 10 adet H125 siparişi verdi

ABD Sınır ve Gümrük Koruma birimine ilk H125 teslimatını yapan Airbus Helicopters, Suudi Arabistan’dan da 10 adetlik yeni sipariş aldı. Yeni helikopterler turizm ve havadan çekimlerde kullanılacak.

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’na (PIF) ait olan Helicopter Company (THC), bugün Airbus Helicopters ile 10 adet H125 helikopter satın almak için satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşma, THC’nin filosunu daha da genişletme ve pazar talebini karşılayan ve Krallık’ın daha geniş havacılık sektörünün gelişimini destekleyen yeni hizmetler sunma taahhüdünün bir parçası olarak geldi.

Çok görevli bir helikopter olarak kabul edilen Airbus H125, altı yolcuya kadar taşıyabiliyor ve çeşitli gereksinimlere uyacak şekilde kolayca yeniden yapılandırılabiliyor.

THC, filosuna katacağı yeni H125 helikopterlerini, manzara turizmi, film çekimi gibi çalışmaları ile ilgili yeni hizmetler sunmak için kullanacak.

THC CEO’su Kaptan Arnaud Martinez, satın alma anlaşması hakkında şunları söyledi:

“THC, bu anlaşmayı imzalayarak filosunu genişletmek ve iddialı operasyonel planını uygulamak için büyük bir adım attı. Yolculara Suudi Arabistan’ın güzelliğini havadan tattırmak için benzersiz bir deneyimi garanti ediyoruz. Yenilikçi hava taşımacılığı hizmetlerimiz aracılığıyla Suudi Arabistan’ın turizm ve havacılık endüstrilerinin ilerlemesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Airbus Helicopters’teki ihtiyaçlarımıza uygun bir anlaşmaya varmamızı sağlayan ortaklarımıza teşekkür etmek isterim ve yakın gelecekte işbirliğimizi daha da ilerletmeyi umuyoruz. Ayrıca, Suudi Arabistan’ın havacılık endüstrisini ilerletmek için birlikte çalıştığımızdan beri, kuruluşumuzdan bu yana sürekli destekleri için PIF’e teşekkürlerimizi sunmak isterim.”

Airbus Helicopters Küresel İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ben Bridge, “Bu sipariş The Helicopter Company ile yeni bir ortaklığın başlangıcını işaret ediyor ve onları yeni bir Airbus Helicopters müşterisi olarak karşılıyoruz. H125, özellikle sıcak ve yüksek ortamlara uygun, güçlü ve gerçekten çok yönlü bir uçak olduğu için Suudi Arabistan Krallığı’nda ticari operasyonları geliştirmek için mükemmel bir helikopterdir” dedi.

PIF, Suudi Arabistan’da Vizyon 2030’un gerçekleştirilmesini destekleyen ve uzun vadeli ticari getiri sağlayan yeni sektörleri harekete geçirme stratejisinin bir parçası olarak THC’yi kurdu.

H125 Teknik Özellikleri:

  • Mürettebat: 1 pilot
  • Kapasite: 4-6 yolcu veya 1 doktor ve 1 sedye
  • Kargo Kapasitesi: 3 m3
  • Maksimum Kalkış Ağırlığı-Harici Yükle: 2.250 kg
  • Motor: 1 Safran Arriel 2D
  • Maksimum Hız: 287 km/s
  • Menzil: 638 km
  • Servis Tavanı: 5.044 m

BİR CEVAP BIRAK