Ana sayfa Havayolları Qatar Airways, Sabiha Gökçen seferlerini artırıyor

Qatar Airways, Sabiha Gökçen seferlerini artırıyor

Qatar Airways 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarını günde üç sefere çıkaracağını açıkladı. Seferler Airbus 320 ile gerçekleştirilecek.

25 Temmuz itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na tekrar uçmaya başlayan Qatar Airways, 1 Eylül itibarı ile uçuşlarını günde üçe çıkaracak. Havayolu Doha-Sabiha Gökçen arasında şu an için haftanın her günü sefer yapıyor.

Seferlerin Airbus A320 ile gerçekleşeceğini açıklayan havayolu Sabiha Gökçen’in yanı sıra İstanbul Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve sezonluk olarak Antalya ile Bodrum’a uçuşlar düzenliyor.

Katar’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Sabiha Gökçen’deki yeni seferlerle birlikte Türkiye’ye haftada 42 uçuş gerçekleştirmiş olacak.

Qatar Airways Kabin ekibi uçuşlarda özel kıyafet giyiyor.

Qatar Airways, salgın döneminde aldığı hijyen ve güvenlik önlemleri ile öne çıkıyor. Havayolunun yolcularla kabin ekibi arasında uçuş sırasında oluşan etkileşimi en aza indirgeyen “Kişisel Koruyucu Ekipman” (KKE) kullanmaya başlamasının yanı sıra uçaklarında bakteri ve virüsleri yüzde 99.97 oranında bloke eden endüstriyel tip HEPA filtreleri kullanıyor.

Rezervasyon kurallarını değiştirdi

Yolcularının güvenle seyahat planlarını yapabilmeleri adına Qatar Airways rezervasyon kurallarını da değiştirdi. Havayolunun yolcuları 31 Aralık 2020’ye kadar sınırsız tarih değişikliği hakkı, gidilecek asıl uçuş noktasından 5 bin mil kadar uzaktaki bir noktaya ücretsiz değişiklik hakkı ve daha fazla esneklik sunuyor.

Bu tarihten sonra normal bilet kurallarını uygulayacağını açıklayan havayolu ayrıca 31 Aralık 2020 tarihine kadar düzenlenen tüm biletlerin iki yıl geçerli olacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK