Ana sayfa Güncel Hava-İş Yapı Kooperatifi konut projesinin inşaat çalışmaları başladı

Hava-İş Yapı Kooperatifi konut projesinin inşaat çalışmaları başladı

Hava-İş Yapı Kooperatifi’nin İstanbul Havalimanı’na yakın Kıbrıs caddesi bölgesinde inşa edeceği konut projesinin inşaat çalışmaları  başladı. Kooperatifin inşa edeceği konut projesi sayesinde THY çalışanları İstanbul Havalimanı’na en yakın konutlarda daire sahibi olabilecekler.

Hava-İş Yapı Kooperatifi, satın alınan arsaların imar sürecindeki bütün prosedürleri tamamlayarak hafriyat çalışmalarına başladı. 556 üyesi bulunan Hava-İş Yapı Kooperatifi, üyelerini 105 -125 m2 arası büyüklükte daire sahibi yapacak.

30 dönüm üzerine kurulacak olan kooperatifin yüzde 35’lik kısmı konut olarak planlanırken yüzde 65’lik bölüm ise yeşil alan olarak değerlendirilerek konut sahiplerine ferah bir ortamda yaşam olanağı sunacak. İmar tadili sebebiyle sürecin tahmin edilenden fazla sürdüğü belirtilirken gerekli bütün yasal prosedürlerin tamamlandığı ve projesi çizilen kooperatifte inşaat çalışmalarına başlanılması için hiçbir engel kalmadığı belirtildi. İnşaatın 2021 yılı yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

Hava-İş Yapı Kooperatifi ile Arnavutköy’de modern, güvenli ve konforlu bir şehir inşa edilecek. Belirli bir yaşam standardı olan üyelerin hayat standartlarına uygun bir biçimde tasarlanan proje sayesinde üyeler İstanbul Havalimanı’na oldukça yakın bir noktada güvenli ve huzur içinde bir sitede yaşama fırsatı bulacaklar.

Hava-İş Yapı Kooperatifi projesinde, kapalı havuz, tenis kortu ve basketbol sahaları yer alacak. Toplam alanın yüzde 65’inin yeşil alan olarak değerlendirileceği sitede çift katlı otopark da bulunacak.

 

 

 

 

 

 

UYGUR:” ARNAVUTKÖY’ÜN EN BÜYÜK KONUT PROJESİ OLACAK”

Hava-İş Yapı Kooperatifi Başkanı Serdar Uygur, İstanbul Havalimanı bölgesinde inşa edecekleri kooperatif projesi ile üyelerinin konut sorununu çözeceklerini belirterek,” 2016 Ağustos ayında satın aldığımız Kıbrıs caddesi üzerindeki arsanın plan tadili ve imar sürecindeki pürüzlerden dolayı inşaata başlama süresi tahmin edilenden daha uzun sürdü bu nedenle 2019 yılının sonuna kadar beklemek zorunda kaldık. Bu hafta ruhsat alınır alınmaz pürüzlerin son bulmasıyla inşaat çalışmalarına başladık. Hava-İş Kıbrıs Caddesi Kooperatifi çalışmalarından edindiğimiz tecrübe ile 1.5 yıl içerisinde 2021 yaz aylarında projenin tamamlanmasını planlıyoruz. Hava-İş Yapı Kooperatifi, üyelerini 105 -125 m2 arası büyüklükte daire sahibi yapacak. Bu proje Arnavutköy’ün en büyük projesi olacaktır.557 daire ve 1 ticari alandan oluşacak proje, üyelerimizin ihtiyaçları ve isteklerine uygun bir biçimde tasarlanmıştır. Hava-İş Yapı Kooperatifi olarak biz Arnavutköy’de üyelerimize güvenli ve modern bir yaşam alanı sağlamak istedik. THY çalışanları konut sıkıntısı yaşıyor ve en önemli husus ‘güvenlik eksikliği’ bu yüzünden Arnavutköy’den uzak kalıyorlar. Bu proje ile tüm üyelerimiz İstanbul Havalimanı’na en yakın noktada güvenli, konforlu ve modern bir yaşam alanında ev sahibi olacaklar. Projemizde, kapalı havuz, tenis kortu ve basketbol sahaları yer alacak. Toplam alanın yüzde 65’inin yeşil alan olarak değerlendirileceği sitede çift katlı otopark da bulunacak. Üyelerimiz Hava-İş Yapı Kooperatifi sayesinde konforlu bir yaşam alanında daire sahibi olacak” dedi.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK