Ana sayfa Genel THK’da Kayyum Şoku

THK’da Kayyum Şoku

Türk Hava Kurumu’na kayyum atandı. THK’da kayyum olarak eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı’nın görev yapacağı öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz süreçte soruşturma açmış ve 1.4 milyar TL eski yönetimden gelen borç belirlenmişti. Eski yönetimin yaptığı birçok usulsüzlük olduğu iddia ediliyor.

Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde THK’ya kayyum atanması talebiyle dava açılmıştı. Bugün görülen duruşmada, davacı THK Merkez Denetleme Kurulu üyelerinin avukatı Mustafa Köroğlu ile davalı THK başkanlığı avukatları Sabri Hafif ve Ahmet Sungur katıldı.

Kuruma temsil kayyumu atanmasını talep eden Köroğlu, “Türk Hava Kurumu yönetim kurulu üyelerinin birçoğu yönetimden ayrılmıştır. Yönetim tek başına idare edilmektedir. Bu da hukuksuzluklara neden olmaktadır. Kuruma son genel kurul yapısı ile olağanüstü ve seçim gündemli temsil kayyumu atanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Davalı avukatları da yönetim kurulu üyelerinin ayrılmış olması nedeniyle karşı dava olarak, Türk Hava Kurumuna yönetim kayyumu atanmasını talep ettiklerini bildirdi.

 

BİR CEVAP BIRAK