Ana sayfa Havacılık HAVA-SEN’den Duyuru

HAVA-SEN’den Duyuru

İstanbul Havalimanı’nda yer verilmeyen Hava-sen Yönetim Kurulu açılamada bulundu.

Hava Sen tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Sayın Üyelerimize Duyuru,

İstanbul Atatürk Havalimanının tahliyesi nedeniyle, burada bulunan TAV ofisimiz de 4 Nisan itibarıyla boşaltılmış bulunmaktadır. Yeni meydanda uçucu ekiplerimiz THY ‘ye ait bir binaya yerleşmiştir ve bize burada yer verilmemektedir. Terminal sahasında ise açacağımız bir ofisin sizlerle bir bağlantısı olamayacak ve fayda sağlamayacaktır. Yer personeli ise sayısal olarak şimdilik az miktardadır. Gelecekte terminal sahasında görev yapan diğer havacılık kuruluşlarının çalışanları ile bütünleştiğimizde terminal sahasında yeni bir ofis açılması planlarımız dahilindedir.

Taşınma bildiğiniz gibi başlamıştır. Hayırlısıyla kimsenin zarar görmeden tamamlanması en büyük dileğimizdir. Başlangıçta taşınmadan sonra uygulanacak operasyonla ilgili tedbirler alındı. Yeterli olup olmadığını hep beraber yaşayarak göreceğiz. Özellikle FTL kapsamında yeni düzenlemelere ihtiyaç olacağı açıktır. Yeni meydanda bir yaz ve bir kış mevsimi geçirdikten sonra ancak normal operasyon şartlarına ulaşılabileceğini düşünüyoruz. Bu süre zarfında Yeşilköy Atatürk Meydanının yedek meydan statüsünde hazır bulundurulmasında fayda vardır.

Taşınma süreci 26. TİS’in imzalanması için engel değildir. Bilerek ve isteyerek süreci bu noktaya getirdiler. Esasen zafiyet ve acizlik içinde oldukları aşikar olup kendi duyurularında bile bilmeden itiraf eden yetkili sendika, ara bulucu safhasını dahi herkesten gizleyerek götürmeye çalışıyor. Sahi, ara bulucu kim, ne zaman başladı, ne zaman bitecek, sonrası ne olacak bilen var mı ? basında ve toplumda yayılan THY nin satıldığı ve TİS imzalanmadan ‘’temiz ‘’ olarak devredileceği söylentilerinin gerçeği yansıtmadığı yetkililer tarafından açıklandı. Çalışanların emeği ve alın teri kirli borsa spekülasyonlarına alet edilmemelidir. Bir tek maddesinde bile anlaşamayıp TİS’i imzalamıyarak bu dedikoduyu körükleyenleri takdirlerinize sunuyoruz.

Yetkili sendikaya üye olmayanlardan dayanışma aidatı kesmeyip farkların verilmeyeceğini ilan edenlere ve bu fikre sarılıp üyelerimizi ‘ikna’ etmeye çalışanlara karşı dava dilekçemizi Bakırköy Adliyesine teslim ettik. Kanunlardaki boşluğun çalışan lehine yorumlanması prensibinden hareketle, şark kurnazlığı yapmaya çalışanlara cevabı hukuk verecektir.

Esenlikler diliyoruz.

HAVA-SEN YÖNETİM KURULU

BİR CEVAP BIRAK