Ana sayfa Havacılık Hava-iş’ten Arabuluculuk Açıklaması

Hava-iş’ten Arabuluculuk Açıklaması

THY ve Hava-iş sendikası arasında 3 ocak 2019 tarihinde, THY A.O. Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen toplantıyla başlayan, Toplu İş Sözleşmesi görüşmesinden olumlu bir yanıt alamayan Hava-iş Sendikası, 3 ay sonra Arabuluculuk görüşmeleri için tekrar bir araya geldi.

THY personellerinin sabırsızlıkla beklediği görüşme sonunda, Hava-iş Sendikası’da açıklamada bulundu;

Değerli Üyelerimiz;

TİS görüşmeleri kapsamında, Arabulucu sürecinde Hava-iş Sendikası ve Türk Hava Yolları yetkilileri, Hava-iş Sendikası Genel Merkezinde bir araya gelmiştir. Gerçekleşen toplantıda TİS maddelerinde uzlaşılamayan konular ele alınmıştır.

Çalışanların haklarının korunması ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri için, üye istekleri doğrultusunda titizlikle detaylandırılmış olan TİS teklif maddelerimizden feragat edilmeyeceği bir kez daha THY tarafına iletilmiştir.

Ancak, belirtmeliyiz ki; işveren vekillerinin, sunduğumuz teklifleri incelemek yerine, sadece doğuracağı maliyetler ile ilgilenmesi, üyelerimiz adına üzüntüyle karşılanmıştır.
Sonuç olarak; üyelerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesinin, sadece maliyet artışı olarak değerlendirilmesinin doğru olmadığı tekliflerimizin THY’ye de uzun vade de hem maddi hem manevi olarak kazanç sağlayacağı ve aidiyeti pekiştireceği THY tarafına iletilerek, bir sonraki toplantıda konunun tekrar taraflar tarafından incelenmesine karar verilmiştir.

Üyelerimize saygıyla duyurulur…

BİR CEVAP BIRAK